01.10.2021, 16:44 | czytano: 5323

Alarmy bombowe - uczelnia wydała komunikat

arch. Podhale24
NOWY TARG. Jak już informowaliśmy - wczoraj i dziś budynki Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej były przeszukiwane pod kątem zgłoszenia o podłożeniu ładunków wybuchowych. "W kampusie nie ujawniono żadnych ładunków. Zajęcia zaplanowane na 2 i 3 października odbędą się zgodnie z planem, również w salach dydaktycznych" - informuje Uczelnia.
Placówka przesłała nam szczegółowy komunikat:
"30 września 2021 r. o godz. 20.45 PPUZ w Nowym Targu otrzymała wiadomość o podłożeniu w kampusie ładunków wybuchowych, które miały zostać zdetonowane 1 października 2021 r. o godz. 12.00. Zgodnie z obowiązującą procedurą, o tym niepokojącym zdarzeniu zostały poinformowane straż pożarna oraz policja. Po przybyciu służb do kampusu Uczelni, policja - najprawdopodobniej na podstawie informacji otrzymanych od Centralnego Biura Śledczego - określiła ryzyko pojawienia się ewentualnego realnego zagrożenia jako niskie. Jak wynikało z wiadomości przekazanych przez policję, budynki kampusu nie mogły zostać przeszukane z powodu braku możliwości wykorzystania do tego celu psa tropiącego. W trosce o bezpieczeństwo studentów oraz pracowników, ich zdrowie i życie, Jego Magnificencja Rektor dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni podjął decyzję o zamknięciu wszystkich obiektów użytkowych Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Ze względu na fakt, że do PPUZ w Nowym Targu dotarł kolejny mail z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych, na teren kampusu ponownie przybyli funkcjonariusze policji oraz strażacy. JM Rektor zwrócił się do służb z wielką prośbą o przeszukanie budynków, aby mieć absolutną pewność, że społeczność akademicka jest bezpieczna. Po przeprowadzonych czynnościach udało się stwierdzić, że w kampusie Uczelni nie ujawniono żadnych ładunków wybuchowych. Zajęcia zaplanowane na 2 i 3 października 2021 r. odbędą się zgodnie z planem, również w salach dydaktycznych. W poniedziałek, 4 października 2021 r. pracownicy administracyjni powrócą do pracy stacjonarnej.

Anna Gródek, Kierownik Centrum Promocji i PR"

s/
zobacz także
komentarze
jajakobyły02.10.2021, 11:10
No proszę bez psa nie da się zrobić sprawdzenia pirotechnicznego obiektu. Profesjonalizm służb rośnie z każdym dniem aż się boje pomyśleć co będzie jak osiągnie szczyt.
qwerty01.10.2021, 19:44
I tak co chwila będzie info o bombie i co chwila dżejem będzie zamykał uczelnię?
Powinien być priorytet w ściganiu żartownisia, doprowadzenia go przed sąd, wklepania mu max grzywny i opublikować informację o tym. W internecie nie ma anonimowości, w obecnych czasach nie powinno być żadnego problemu żeby taką jednostkę wyłapać i pod sąd.
Często słychać o podłożeniu bomby, jakoś w ogóle o schwytaniu sprawcy, przez co ludzie są bezkarni i robią takie akcje dalej.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl