05.10.2021, 14:07 | czytano: 3569

Samorządowcy rozmawiali o budowie drogi ze Szczawnicy do Łącka

Fot. Grzegorz Niezgoda / Facebook
W Szczawnicy odbyło się kolejne spotkanie poświęcone pomysłowi budowy zupełnie nowej drogi, łączącej uzdrowisko z Łąckiem, która rozwiązała by problemy z korkami do ronda w Krościenku.
Niemal w każdy turystyczny weekend to dla Szczawnicy paraliż. Setki samochodów stoją w gigantycznym korku na jedynej drodze wyjazdowej z miasta, prowadzącej do ronda w Krościenku. Alternatywny pomysł zaproponował marszałek małopolski Witold Kozłowski. To budowy nowego połączenia drogowego Szczawnica-Łącko, które byłoby panaceum na problemy komunikacyjne Pienin.
Wczoraj, w Szczawnicy, odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie. Jak relacjonuje burmistrz uzdrowiska Grzegorz Niezgoda, oprócz samorządowców sąsiadujących gmin, wzięli w nim udział poseł Anna Paluch, senator Jan Hamerski oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Tomasz Moskalik.

"W pierwszej części, uczestnicy spotkania udali się na wizję terenową na trasie planowanej drogi, a następnie kontynuowali obrady w sali konferencyjnej, gdzie w specjalnie przygotowanych na tę okoliczność prezentacjach multimedialnych, włodarze gmin, przedstawili zarówno wady jak i zalety proponowanego rozwiązania. Spotkanie zakończyło się dyskusją, która będzie nadal prowadzona na posiedzeniach organów obu gmin, celem wypracowania ostatecznego stanowiska" - informuje włodarz Szczawnicy.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kli06.10.2021, 14:02
nabył działkę przy proponowanej nowej drodze,
więc czemu się dziwić ?
Wektor05.10.2021, 16:23
To bardzo dobry pomysł, wręcz rewelacyjny. Czekam na trzy alternatywne projekty, które
można byłoby ocenić. Brawo za gotowość podjęcia tego trudnego problemu komunikacyjnego.
Marcin05.10.2021, 14:17
Wow!
Ale pomysł! niesamowity jest ten pan Kozłowski, geniusz!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl