08.10.2021, 21:03 | czytano: 3611

Anna Mlekodaj z nagrodą starosty tatrzańskiego (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Dr hab. nauk humanistycznych, profesor Podhalańskiej Państwowej uczelni Zawodowej w Nowym Targu odebrała podczas 13. Międzynarodowego Forum Górskiego w Zakopanem nagrodę za szczególne osiągnięcia dla kultury.
Profesor Anna Mlekodaj z Podhalańską Państwową Uczelnią Zawodową w Nowym Targu związana jest od początku jej istnienia. W swoim dorobku naukowym ma dziesiątki publikacji i referatów.
- Obszar badawczy to literatura Podtatrza, literatura regionu w ujęciu kulturowym i językoznawczym - mówiła Anna Król-Juzaga, naczelnik Wydziału Edukacji starostwa tatrzańskiego. - Pracuje społecznie na rzecz zachowania, zapisania i propagowania gwary podhalańskiej - dodaje.

Gratulacje wraz z dyplomem i kwiatami nagrodzona odebrała z rąk starosty tatrzańskiego Piotra Bąka oraz wicestarosty Władysława Filara. - Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji. Nie mam jeszcze doświadczenia w odbieraniu nagród jeszcze w takim gronie. Ta sytuacja jest bardzo szczęśliwa i wesoła, ale też bardzo niekomfortowa i krępująca. Nikt przecież nie myśli o sobie w kategorii potencjalnego kandydata do nagród. Wśród państwa jest wielu laureatów i kandydatów - mówiła po odebraniu nagrody Anna Mlekodaj. - W zasadzie każdy z nas robi to samo, czyli przelewa wielki ocean do małego dołka jak ten chłopiec na plaży, którego spotkał św. Augustyn. Przelewa to, bo myśli, bo wierzy, bo rozumie, że tak wygląda nasz cel, nasze poprawianie świata na lepsze. W indywidualnym i jednostkowym wymiarze to jest trochę bez sensu, ale św. Augustyn dzięki bezsensownej pracy tego małego chłopca pojął istotę św. Trójcy. Czyli warto przelewać morze do dołka - dodała.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN09.10.2021, 07:53
Gratulacje dla Pani profesor!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl