12.10.2021, 17:22 | czytano: 5408

Dwie szkoły działają pod jednym dachem. Wójt zadowolona

Na budowie szkoły w Murzasichlu. Fot. Robert Miśkowiec
- Wydawało się to niemożliwe, takie były opinie, żeby połączyć ze sobą te dwie szkoły, mimo to sprawnie się to odbyło - mówi wójt Poronina Anita Żegleń. Od początku tego roku szkolnego dzieci z Murzasichla uczą się w Małem Cichem, gdzie została przeniesiona sichlańska szkoła. W wakacje ruszyła bowiem budowa nowej szkoły w Murzasichlu.
W ramach inwestycji powstanie nowy budynek dydaktyczny, który zostanie połączony z istniejącą salą. W efekcie Murzasichle zyska nowoczesny kompleks szkolny - z salą sportową, gminnym przedszkolem dla 100 dzieci i świetlicą - mogący pomieścić 380 uczniów. Gmina planuje, żeby po oddaniu budynku do użytku, naukę rozpoczęły tu dzieci z Murzasichla oraz z klas IV-VIII ze szkół w Małem Cichem i Stasikówce.
Tymczasowo szkoła w Murzasichla została przeniesiona do Małego Cichego. - Wydawało się to niemożliwe, takie były opinie, żeby połączyć ze sobą te dwie szkoły, mimo to sprawnie się to odbyło. Tak jak obiecywałam, żaden nauczyciel mający etat nie został zwolniony. Dzieci mają doskonałe warunki do nauki. Zakupiliśmy dla nich bezpieczny i wygodny autobus, który dowozi uczniów do szkoły. Panie dyrektor są w stałym kontakcie ze mną i wszystkie problemy, które się pojawiają, staramy się rozwiązywać. Jestem pełna uznania, szczególnie dla obu dyrektor, bo wykonały wspaniałą pracę, zrobiły wspólnie z nauczycielami i pracownikami obsługi bardzo dużo - mówiła na sesji Rady Gminy Poronin wójt Anita Żegleń.r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl