13.10.2021, 17:13 | czytano: 713

Trzecia edycja Wokalnych Kursów Mistrzowskich w Szczawnicy (zdjęcia)

zdj. Hieronim Makita
Zakończyła się trzecia edycja Barokowych Wokalnych Kursów Mistrzowskich w Szczawnicy. Klasy mistrzowskie poprowadzili uznani artyści i znakomici pedagodzy o międzynarodowej renomie: sopranistka Olga Pasiecznik oraz holenderski śpiewak Peter Kooij.
W kursach udział wzięli utalentowani artyści z różnych części Polski oraz z Ukrainy i Włoch, a na warsztacie znalazły się recytatywy i arie z dzieł J.S.Bacha oraz oper Haendla, Hassego i Vinciego. Kursy zostały zwieńczone koncertem uczestników oraz międzynarodowej orkiestry Baroque Collegium 1685, poprowadzonym przez Agnieszkę Żarską - dyrektor artystyczną i koordynator całości przedsięwzięcia. Koncert odbył się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, użyczonym na ten cel przez Rodzinę Państwa Mańkowskich.
Wydarzenie było profesjonalnie transmitowane online i dostępne jest do obejrzenia na Facebooku.

Organizatorem kursów jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny. Współorganizatorami: Pieniny SPA Resort i Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

źródło: SCK, s/ zdj. Hieronim Makita, Ars Sonora Studio
Zobacz pełną wersję podhale24.pl