20.10.2021, 17:00 | czytano: 10521

Powiat tatrzański zagrożony wprowadzeniem żółtej strefy

Pandemia COVID-19 przybiera na sile. 24 powiaty w Polsce spełniają warunki strefy czerwonej, a 25 - strefy żółtej - w tym powiat tatrzański.
W kraju mamy skok liczby zakażeń. Dziś poinformowano o 5559 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2. W powiecie nowotarskim mamy 7 przypadków, w tatrzańskim 4.
Analityk danych Piotr Tarnowski poinformował, że gdyby dziś wróciły żółte i czerwone strefy, znalazłoby się w nich 49 powiatów. W żółtej strefie znalazłby się powiat tatrzański.

Doradca premiera ds. pandemii profesor Andrzej Horban poinformował, że możliwe jest ponowne wprowadzenie podziału Polski na strefy - żółtą, czerwoną i zieloną.

r/ wp.pl, Ministerstwo Zdrowia, tarnowski.info
Może Cię zainteresować
komentarze
maseczka23.10.2021, 12:41
Małgorzata Tomczak "Zapomniana epidemia" 22 stycznia 2021
"W listopadzie 1971 r. wybuchła w Polsce epidemia grypy (?) niezwykła zarówno pod względem rozmiarów i gwałtowności, jak i pod względem klinicznego przebiegu choroby. Była to jedna z najcięższych, jeżeli nie najcięższa epidemia od czasu drugiej wojny światowej. Wyrazem tego była liczba zachorowań oraz wysoka śmiertelność. Od 15 listopada do 31 grudnia 1971 r. zarejestrowano 5 800 000 chorych na grypę" - Przegląd Epidemiologiczny
Sceptyk21.10.2021, 16:16
Ale brednie z tym wirusem nieistniejacym,wszystko kreci sie w kolo $$$$ zeby jak najwiecej wystrzepic tym syfem jak.najwiecej cymbaluw,ja sie nie strzepie inmoja rodzina tez nie.A kiedys na zapalenie pluc bralo sie psa potem z niego robilo smalec i jak pomoglo to 1 osobie na 10 wyjsc z zapalenia to byl sukses i wyzdrowualo sie za sprawa smalcu a nie ogullnej odpornosci organizmu.I taka sama ma skutecznosc jak ta wasza szczepionka jak.ten smalec z psa.Wiecej ludzi umarlo po niej niz na wymysly o wirusie taka prawda.Wiem ze zaszczepieni maja caly czas bul glowy ze dali sie tak wmanewrowav brzydko w ta cala panike,teraz kazdy zastrzepiony nie wie co z nim bedzie.A my nie zastrzepieni o nic sie niemartwimy
PL21.10.2021, 11:59
Ciemno na wschodzie, będzie i ciemno na południu, przypadek? Nie sądzę. Ciekawe na kogo zwalą winę.
Osiol21.10.2021, 08:44
Nikt tu nie grzeszy i nie kłamie zapytaj uczciwego proboszcza....... W wakacje 150tys ponadnornatywnych zgonów było faktem medialnym to ile na koniec roku będzie rozejrzyj się po świecie a nie ino,,,
Smok21.10.2021, 08:24
@sąsiad i ja

Tak znam, od siebie z wioski przypadek jak gościu po preparacie dostał udaru i zgon w ciągu miesiąca od zdarzenia, w okolicy Raby (specjalnie nie podaję skąd dokładnie, żeby już nie pastwić się nad rodzicami) chorego na wózku chłopaka lekarz polecił zaszprycować, że mu będzie dobrze, po trzech dniach osiągnął błogi spokój na zawsze.
Sąsiad też po tym g... w ciągu 3 tygodni wylądował na ratunkowym, tydzień go trzymali i wymyślali wymówkę, co mu się stało. Także cieszę się, że nic wam nie jest, idź to powiedz profesorom z Saarbrucken - taki uniwersytet w Niemcaf - malutki, ale co semestr publikuje dane nt. tego kto im odszedł i tak w 2020 pandemicznym jak wirus szalał to odszedł tylko jeden profesor, w 2021 kiedy szaleją szczypawki odeszło już 10-ciu. Fakty takie o.

To nie wiem, chyba zdrowia mi pozostaje życzyć...
Smok21.10.2021, 08:14
"tych, którzy stracili bliskich (z powodu wirusa, którego oczywiście nie ma)"


Hahah, użyję zwrotu, co tu niedawno ktoś napiał: pan chyba ma głowe tylko po to żeby panu deszcz do szyi nie padał. Serio jak pan myśli, że tych kilka tysięcy ofiar cokolwiek mnie obchodzi to chyba pan zwariował do reszty. Grypa co sezon zabija więcej niż fałszywka.
zaszczepiony20.10.2021, 22:39
Czyli najwięcej na wschodzie, gdzie najciemniej....
Ja20.10.2021, 22:36
Jak się czyta mądrości pod artykułem, nie ma się co dziwić, że covid się na Podhalu "nie przyjął". Sami specjaliści wirusologii. Głowy tęgie, aż żal, że się marnują. Covidu nie ma i nie będzie! Jak się wzmianka o nim pojawi, to tęgie głowy wskrzeszą "turystykę delegacyjną", "góralskie veto" i inne lokalne innowacje, cwaniactwem zwane! Żal was. Z szacunku dla tych, którzy sami ciężko przechorowali; tych, którzy stracili bliskich (z powodu wirusa, którego oczywiście nie ma), zaczęlibyście chociaż myśleć. No cóż, dla niektórych, myślenie to bolesna przypadłość. Rzeczywiście, lepiej się nie "szprycujcie", bo może wam myślenie wskrzesić.
Optymista20.10.2021, 21:40
@sąsiad i ja
Znam co najmniej kilka przypadków. Ale ty się szczep. Ja Tobie nie odradzam. Twoja decyzja. Rozumiem, że prócz tego że jesteś zdrowy, to jeszcze piękny młody i bogaty a przed Tobą kilka tysięcy lat życia.
Ja się nie zaszczepiłem i też jestem zdrowy. I nie zamierzam się tym chwalić.
A tak swoją drogą jako noworodek nie miałeś np. zębów więc skąd wiesz co stanie się z tobą za jakiś czas. Powiedzmy za tysiąc lat mogą urosnąć Ci np. ośle uszy.
Wyrocznia20.10.2021, 21:34
Dr Szczepcio, sęk w tym, że jak nie informują, to ludzie nie zauważają chorych. Jak propaganda ruszy pełną parą, to znowu więźniowie tv będą żyć w panice.
do Osiol20.10.2021, 20:58
nie chcialabym obrazac tego zwierzecia, ale z ciebie naprawde osiol,
jestem z cala moja rodzina zaszczepiona, rowniez wszyscy sasiedzi wokol mnie mieszkajacy i znajomi sa juz poszczepieni (jestem z nowego targu), nikt nie lata po zadnych specjalistach, nic sie nikomu nie dzialo, ani nikt nie umarl, nie siej paniki bo to grzech tak klamac :)
Osiol20.10.2021, 20:49
Sąsiad i ja
A czytać umiesz..... To co czytasz rządowe statystyki tam w inflacji też,, literowka''się wkradła a dokładnie przez pomyłkę wstawiają przecinek a ma go nie być

Kto i w jaki sposób gromadzi w PL dane o nop
Komu chce się wypelniac(z lekarzy)....... nikomu
Producent też ma te całe nop głęboko...... I jest zainteresowany by nikt żadnych ankiet nie wypełniał bo skomplikowane bo czasochłonne a i po co tracic czas na jakiegoś.........

Odpowiedź skąd się wzięło 150tys ponadnormatywnych......... Na pewno z innej logicznej przyczyny która podasz skąd te zawały zakrzepy zatory i nagle niespodziewane śmierci

Padają jak muchy a Ty pytasz czy znacie kogoś kto........

Dowiedz się ile się czeka na pochówek kolejka jak po wegiel
*20.10.2021, 20:47
Do sąsiad i ja

POWIEDZIANE JEST ŻE SZCZEPIENIA SĄ DOBROWOLNE KONIEC KROPKA.

Nie obchodzi mnie także iloma preparatami Ty się będziesz szczepić to Twoja sprawa.
PL20.10.2021, 20:38
@statystyk Człowieku tak ciężko zrozumieć co powtarzają od dwóch lat. Liczy się ilość chorych na 10000 mieszkańców.
Elektorat wiadomej partii poraża mądrością.
Szprot20.10.2021, 20:37
Te Statystyk ,weź pod uwagę ilość zakażeń do liczby ludności w danym województwie. Statystyki za 5
Henryk20.10.2021, 20:16
Wytłumacz mi w jaki sposób nieszczepieni są zagrożeniem dla ciebie? Że szczepieni nie przenosza wirusów tak ci sie wydaje? hmm nie ma jak robić kurtyzane z logiki..
panika20.10.2021, 20:11
@ dr Szczepcio.Dla czego nie informują ile dzieciaczków z głodu na Świecie dziennie umiera? Wiesz? Wiesz.Codzienne dane powinny być.Powali każdego.Nie siej paniki z powodu czegoś bezobjawowego,kataru na przykład.
sąsiad i ja20.10.2021, 19:59
Jak widać na mapie to ściana wschodnia, która jest bastionem pisowskim i wielokrotnie w różnych mediach nazywana "ciemnogrodem". Kwestią czasu jest, kiedy całe Podhale będzie w podobnych kolorach. Czy zna ktoś kogoś, komu szczepionka zaszkodziła, czy wręcz spowodowała zagrożenie życia..? To, że niezaszczepieni są zagrożeniem dla siebie, ale i dla innych jest chyba oczywiste. Czekamy na trzecią dawkę, czujemy się zdrowo, nie odczuwamy żadnych skutków ubocznych po dwóch dawkach.
Statystyk20.10.2021, 18:28
A gdzie województwo Mazowieckie? W ostatnich 14 dniach drugie województwo co do wielkości zakażeń, ale jednocześnie jest to województwo najbardziej zaszczepione. Czyli nieważne jest ilość zakażeń tylko zaszczepień.
dr Szczepcio20.10.2021, 17:45
A dlaczego nie informujecie o ilości zakażonych na Podhalu??? Jest rubryka "Koronawirus" i tam przynajmniej powinny być aktualne (codzienne) dane na ten temat!
Osiol20.10.2021, 17:38
Powiat nowotarski i zakopiański jak je tworzono to było minimum z minimum w zasadzie logiczny i ekonomiczny byłby to jeden powiat są pod względem ludności......
Ale problemem też są zaszprycowani mają pełno dolegliwości których nikt nie jest w stanie wyleczyć i krążą od specjalisty do specjalisty każdy rozkłada ręce i wysyła do innego specjalisty i znowu 20min pisania ale pisanie jeszcze nikogo nie wyleczyło i mimo wizyt u specjalistów rok ponadnormatywnych zgonów będzie rekordowy a przyszły jeszcze bardziej rekordowy

I nikt tych ludzi(ponadnormatywnych) nie jest w stanie wyleczyć...
Na Podhalu tego nie widać bo i zaszprycowanie znikome ale w większe miasta....... O dużym odsetku....... robią wynik.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl