21.10.2021, 10:43 | czytano: 8662

Wieczorny wypadek w Jabłonce: kierowca był pijany

Fot. Jakub Wojtyczek
2,5 promila alkoholu miał 65-letni kierowca, który wczoraj wieczorem wypadł samochodem z zakrętu na drodze krajowej nr 7 w Jabłonce.
Około godziny 21, koło kościoła 64-letni kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni, przeciął chodnik i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca jechał sam i na miejscu został opatrzony przez ratowników medycznych. Jego obrażenia okazały się niegroźne. Na szczęście na chodniku nie było nikogo i nic poważnego się nie stało. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila. 64-latek za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu stracił prawo jazdy.
Natomiast godzinę później w Jabłonce na ul. Długiej, 44-letni obywatel Ukrainy kierujący mercedesem, również swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Obaj nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości i wykroczenie, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi im wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
p21.10.2021, 14:00
musioł popić na kiermasie ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl