23.10.2021, 20:06 | czytano: 6374

Wstęga przecięta - stadion otwarty (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec
- Cieszę się, że ten dzień stał się faktem - powiedział burmistrz Leszek Świder podczas oficjalnego otwarcia Stadionu Miejskiego im. A. Matery po kompleksowej przebudowie. - Cieszę się z faktu, że ta wieloletnia inwestycja, po przezwyciężeniu wielu trudności pojawiających się w trakcie jej realizacji, w końcu została ukończona.
W sobotę odbyło się oficjalne otarcie obiektu. Inwestycja, zrealizowana za ok. 6 milionów złotych, objęła m.in. wymianę murawy na sztuczną, montaż bramek, urządzeń lekkoatletycznych, budowę bieżni, remont trybun i budynku szatniowego.
- To piękny i nowoczesny stadion. Stadion dla wszystkich rabczan, dzięki któremu będą mogli przeżywać niezapomniane emocje. Liczę, że w niedługim czasie odbywać się tu będą nie tylko zajęcia szkolne, treningi, ale także spotkania i zawody klubowe i ligowe - mówił włodarz uzdrowiska.

Burmistrz zaznaczył, że stadion jest otwarty dla wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych – oraz sportowców reprezentujących różne dyscypliny sportowe. - Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył wielu pokoleniom rabczan - dodał.

W oficjalnym otwarciu wzięły udział władze miasta i zaproszeni goście. Obecny był burmistrz Leszek Świder z zastępcą Małgorzatą Gromalą, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron z radnymi, w tym przewodniczącą Komisji Kultury i Sportu Dorotą Majerczyk, poseł i sekretarz stanu Edward Siarka, radny wojewódzki Bogdan Pęk, radny powiatowy Leszek Szarawarski, córka patrona obiektu Antoniego Matery - Bożena Ilgner oraz zaproszeni gości, rabczanie, kibice i sportowcy.

oprac. r/ zdj. Robert Miśkowiec
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
beatka27.10.2021, 14:28
a gdzie radny powiatowy z pisu? nie zaprosili rabczanie?
żal serce ściska24.10.2021, 17:39
No to teraz zacznie się boksowanie w Rabce o.... staadion . Lekkoatleci nim zawładną - czy kopacze, słabi zresztą ,będą nim władać? Tak jest w każdym środowisku , a właściciel czyli miasto będzie miało problem . Ciekawe czy bara się sprawdzi w tej roli, bo to nie kurs tańca , tylko twardy sport.
p24.10.2021, 02:57
a poseł paluchowa to ka ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl