31.10.2021, 21:16 | czytano: 7769

Trwają prace na skrzyżowaniu ulicy Szaflarskiej i zakopianki (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Dwa miesiące temu, w związku z budową drogi krajowej nr 47 z Rdzawki do Nowego Targu - na skrzyżowaniu ul. Szaflarskiej i zakopianki wprowadzony został ruch okrężny. Część ronda jest już gotowa.
Ruch okrężny na tymczasowym rondzie poprowadzony został na części jezdni w stronę Zakopanego, a ruch odbywa się w obu kierunkach. W tym czasie drogowcy zajęli się nitką w stronę Krakowa. Wkrótce nastąpi zmiana pasów.
Rozpoczęły się także prace związane z budową kilometrowego odcinka drogi będącej przedłużeniem ul. Sikorskiego w kierunku południowym. To ostatni fragment wschodniej obwodnicy Miasta. Inwestycja ma by gotowa do lipca 2023.r. Jej koszt to 8,6 mln zł. Ponad połowę stanowić będzie dofinansowanie z rządowego programu. Wykonawcą jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ben03.11.2021, 10:27
Do Paluchowej nie pisz nic, ja dwa maile ( w innej sprawie) pisałem do niej, na adres poselski. Odzewu brak, upłynął ponad rok.
W. Sz. P. Poseł nadaje się tylko do otwierania i przecinania
Do prokuratury czy do NIK trzeba to zgłosić02.11.2021, 12:40
Rok trwało otwarcie gotowej drogi.Teraz znowu rok będziemy czekać na włącznie oświetlenia ? Dwa razy pisalem w tej sprawie do posłów Paluch i Siarka.W Harklowej oświetlenie włączyli po roku.Ale tam jeszcze kończą remont. Tu wszystko gotowe ponad rok.I ciemno
com01.11.2021, 08:37
Zdjęcia trochę stare.. asfalt od paru dni jest już nawet na zjazdach na Szaflarską przy MC, a tutaj dopiero widać podkład.
Mam pytanie01.11.2021, 00:15
Mam pytanie kiedy zostaną włączone światła na nowym rondzie tej obwodnicy w Gronkowie. Czy to jest oszczędność czy co bo nie rozumiem lampy stoją ale światła brak. Kto tam jeździ to wie jak tam jest ciemno.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl