02.11.2021, 15:58 | czytano: 8243

16-latek posiadał narkotyki

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
W Zubrzycy Dolnej policjanci znaleźli w portfelu nastolatka środki odurzające. Nieletni będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.
W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce, podczas patrolowania Zubrzycy Dolnej zauważyli grupę osób stojących przy samochodzie osobowym. Kiedy podjechali bliżej, zauważyli, że zaczynają się nerwowo zachowywać. W większości były to osoby nieletnie. Policjanci postanowili przeprowadzić kontrolę pojazdu. Pod siedzeniem pasażera znaleźli portfel, a w nim kilka zawiniątek z białym proszkiem. Tester narkotykowy wskazał na pochodne amfetaminy. Portfel i znalezione w nim środki odurzające były własnością 16-latka. Nieletni został przewieziony do nowotarskiej komendy. Za posiadanie narkotyków, z uwagi na wiek, 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.
Sąd może zastosować środki przewidziane w ustawie np. ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców, zastosować nadzór kuratora, skierować do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym-terapeutycznym.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Orawiec03.11.2021, 11:46
a najlepsze jest to, że każdy z tych młodych ludzi zna paru takich, co można od nich kupić, a policja, jak zawsze nic nie wie, a raczej wie ale się boi robić naloty bo narkotyki to już nie przelewki, tam może być już broń itp. lepiej pijanego na rowerze zatrzymać ;)
hardcore03.11.2021, 10:50
Chlopie jestes mlody i takie scierwo bierzesz?!
Janicek02.11.2021, 20:12
Tak jest na orawie
Rodzice za granicom a dzieci ĆPIOM
Góral babiogórski502.11.2021, 18:33
Ha ha ha -naprawdę to żałośnie !!! Gdyby tak trochę młodocianych szwendających się po 22.00 w miejscach publicznych -po przystankach w Zubrzycach, Jabłonce i Lipnicach / szczególnie tych co pilnuje babcia /rodzice w Austrii,Niemczech i Holandii/ to co drugi to "Używający" To tragedia !!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl