05.11.2021, 13:57 | czytano: 7783

Co począć z budynkiem dawnej apteki? (zdjęcia)

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Pomysłu kupienia przez samorząd budynku przy ul. Wojska Polskiego broni Krzysztof Sroka. Jak argumentuje radny - lokalizacja jest znakomita, można tam przenieść filię biblioteki, albo oddać pomieszczenia organizacji pożytku publicznego. W tej chwili jest niezamieszkały, zaniedbany i stanowi "miejsce wieczornych pijatyk".
- Mieszkańcy miasta boją się wieczorami wychodzić w rejon tego budynku. Proszę o podjecie sprawy i przeprowadzenie analizy ewentualnego wykupienia go przez miasto. Stając się właścicielem miałoby miasto wiele możliwości starania się o dofinansowanie na remont, przebudowę, zaadaptowanie go na potrzeby mieszkańców. W mieście jest wiele organizacji, grup - którym będzie można zaproponować lokum. Lokalizacja blisko placu zabaw, siłowni "pod chmurką", boiska do gry w koszykówkę, skate parku, ścieżki rowerowej - czyni go bardzo atrakcyjnym. Być może w budynku znalazłoby się miejsce dla filii biblioteki z ul. Kopernika (jest na piętrze pawilonu handlowego - przyp. red.) do której dostęp jest utrudniony dla starzejącego się społeczeństwa - wymienia argumenty radny Sroka. Jak dodaje - "apteka jest niezagospodarowana już kilkanaście lat i jest to być może ostatni dzwonek, aby podjąć działania w celu jej adaptacji".
Okazuje się, że "działania podjęto".

Teren jest własnością skarbu państwa. Pod koniec października br. burmistrz zwrócił się spółki DARUMA - która jest użytkownikiem wieczystym nieruchomości o przedstawienie warunków finansowych zbycia prawa użytkowania wieczystego na rzecz miasta .

- Z postanowień umowy użytkownika wieczystego wynika zobowiązanie wykorzystania tej nieruchomości na prowadzenie apteki. zostało to wpisane do księgi wieczystej tej nieruchomości. Każdy inny cel wymaga zgody właściciela, a w kwestii finansów należałoby też uwzględnić coroczne opłaty, których wymiar leży w gestii starosty nowotarskiego - wyjaśnia burmistrz Grzegorz Watycha.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Spychacz05.11.2021, 22:30
Zrównać z ziemią to dziadostwo...
Magik05.11.2021, 22:26
jak nie wiecie co zrobić to ja kupię
Kicius05.11.2021, 15:59
Coś na B ? Biber
cba05.11.2021, 15:05
Klub dla osiedlowej młodzieży. Tylko!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl