09.11.2021, 15:27 | czytano: 8682

Złodziej biżuterii aresztowany. Zatrzymali go pokrzywdzeni, gdy chodził po Maruszynie i prosił o pieniądze

Fot. Facebook
Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Nowym Targu 53-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży biżuterii z domu w gminie Szaflary o wartości kilkunastu tysięcy złotych.
Do kradzieży doszło pod koniec października. Kiedy właścicielka zorientowała się, że jej biżuteria zniknęła o całym zdarzeniu powiadomiła policję. Jednocześnie rodzina umieściła w mediach społecznościowych zdjęcie nagrania z monitoringu, na którym widoczny był wizerunek sprawcy (na załączniku).
5 listopada po godzinie 9 rano, rodzina okradzionej kobiety otrzymała telefoniczną informację o tym, że sprawca kradzieży aktualnie przebywa na terenie Maruszyny, gdzie krąży od jednego domu do drugiego rozdając obrazki i prosząc o pieniądze. Kiedy okradzeni dojechali na miejsce, od razu rozpoznali sprawcę kradzieży biżuterii, ujęli go, a o całym zdarzeniu natychmiast poinformowali policjantów. Mężczyzna był w tych samych ubraniach, co w dniu kradzieży, a wizerunek dokładnie odpowiadał temu z monitoringu.

Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że złodziej to 53-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli część skradzionej przez niego biżuterii (bransoletkę) … w skarpecie.

Okazało się, że 53-latek w sierpniu br. opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok m.in za kradzież. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi nawet 7,5 roku więzienia. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
na kredyt chyba10.11.2021, 17:01
Gnojek przyzwyczaił się do lekkiego życia . Takich pasożytów nie brak. Łatwe życie kusi .
Przykład idzie z góry10.11.2021, 00:22
@uważać na złodziei
Rząd nas okrada na każdym kroku i co powiesz?
uważać na złodziei09.11.2021, 21:41
Drań jeden,okradł porządnych i szanowanych mieszkańców Bańskiej Niżnej.
Zbierał datki na chore dziecko.Wniosek z tego taki,że trzeba przepędzać,tych wszystkich,którzy przychodzą i proszą o wsparcie.Odsyłać
do pomocy społecznej lub do organizacji udzielającej pomocy.
Wronki09.11.2021, 18:14
Czyli chłopina wraca do 'domu? ...
terlecki09.11.2021, 16:31
Ja bym mu rece polamal...
Ziki09.11.2021, 16:26
Brawo mieszkańcy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl