13.11.2021, 14:43 | czytano: 12619

Pogrzeb dziennikarza

Najbliżsi, krewni, przyjaciele i znajomi towarzyszyli dziś w ostatniej drodze dziennikarzowi Józefowi Słowikowi, który zmarł w wieku 47 lat. Msza św. pogrzebowa została odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha. Zmarły spoczął na cmentarzu w Szczawnicy.
Józef Słowik pochodził ze Szczawnicy, ale przez wiele lat związany był z Nowym Targiem i Zakopanem, pracując najpierw w Radiu "Echo", potem w "Dzienniku Polskim", "Gazecie Krakowskiej", a ostatnio współpracował z Podhale24.pl. Współpracował również z Radiem Związku Podhalan w USA, TVN24, "Naszymi Stronami".


Zawsze ciekawy świata, ludzi, blisko ich spraw i problemów. Pisał ciekawe artykuły, nie bał się trudnych tematów. W 2009 roku został laureatem nagrody "Dziennikarz Roku w Małopolsce" w kategorii "dziennikarz lokalny". Został wtedy doceniony doceniony za artykuły dotyczące rzetelności wycen działek przy rekompensatach gruntowych m.in. w Łopusznej w kontekście pracy Komisji Majątkowej Rządu i Episkopatu. Był również laureatem plebiscytu "Osobowość Ziem Górskich".Jego pasją stał się teatr. Zasłynął z roli Żyda w spektaklu "Gombica Staska Kubina" w Teatrze Witkacego.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl