15.11.2021, 13:33 | czytano: 5712

Wjechał autem w barierkę, był kompletnie pijany

Arch. Podhale24.pl
Kompletnie pijany 37-letni kierowca citroena uderzył w barierę ochronną. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Do wypadku doszło w Rokicinach Podhalańskich.
Z ustaleń nowotarskiej policji wynika, że 37-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Raba Wyżna kierujący citroenem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w barierę ochronną. Dopiero po przejechaniu jeszcze kilkunastu metrów zatrzymał pojazd na lewym pasie jezdni. Świadek zdarzenia, który jechał swoim samochodem za citroenem, natychmiast zatrzymał pojazd i ruszył z pomocą kierowcy. 37-latek chciał wysiąść z citroena i po otwarciu drzwi, wypadł ze środka pojazdu na jezdnię. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości 37-latka wykazało 3,6 promila alkoholu w organizmie.
Kierowca został przewieziony do szpitala na badania. Obrażenia jakie odniósł okazały się niegroźne. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Gucio15.11.2021, 16:25
Toć to nie kierowca

to kaskader .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl