17.11.2021, 15:00 | czytano: 3847

Pumptrack w Poroninie oficjalnie otwarty (zdjęcia, video)

Fot. Robert Miśkowiec
Wyjątkowy tor do jazdy na rowerze powstał przy stadionie. Podczas oficjalnego otwarcia, które odbyło się dzisiaj po południu, wójt Anita Żegleń mówiła, że jeszcze rok temu rosły w tym miejscu chaszcze i trudno było uznać, że gmina ma tu działkę.
Na budowę pumptracku gmina pozyskała dotację z Unii Europejskiej, z transgranicznego projektu. Dlatego wójt w pierwszej kolejności dziękowała przedstawicielom Euroregionu Tatry za wsparcie finansowe. Potem dziękowała strażakom z Poronina, którzy wykonali społeczną pracę karczując teren za stadionem. Za przeprowadzenie projektu podziękowania otrzymała Zofia Lisek, Wojciech Łacek za namalowanie na instalacji tatrzańskich krajobrazów i zwierząt, a Małgorzata i Marek Kot z Tatrzańskiego Parku Narodowego za opracowanie tekstów informacyjnych. To właśnie najciekawszy element toru - są na nim kody QR, pod którymi, po ich sczytaniu, kryją się informacje na temat przyrody Tatr i Podtatrza.


- Mam nadzieję, że w każdej miejscowości naszej gminy też takie ładne miejsce będziemy mogli zorganizować - cieszyła się włodarz gminy.Rowerowy plac zabaw jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Stanowi połączenie bezpiecznej zabawy i jazdy na rowerze na każdym poziomie zaawansowania. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów, jak i całych rodzin.

Torem opiekować się będzie Beata Bobak.

r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl