18.11.2021, 20:00 | czytano: 11227

Nowy Targ: ograniczenia w szpitalu w związku z lawinowym wzrostem pacjentów chorych na COVID-19

Arch. Podhale24.pl
WAŻNY KOMUNIKAT. Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu uruchamia od 22 listopada drugi oddział covidowy. Powodem jest lawinowy wzrost pacjentów z COVID-19. Szpital wprowadza też ograniczenia w odwiedzinach i odwołuje planowe przyjęcia na oddziały.
"Oddział będzie funkcjonować w miejscu dotychczasowego Oddziału Chirurgii. Wyposażony zostanie w 40 łóżek terapii tlenowej oraz 4 łóżka respiratorowe. Łącznie Podhalański Szpital Specjalistyczny uruchomi 86 łóżek dla pacjentów z ciężkim przebiegiem chorych na COVID-19. Ponadto Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego podjęła decyzję o wstrzymaniu, do odwołania: planowych przyjęć na oddziały, oraz odwiedzin pacjentów - wyjątek stanowić będą jedynie nadzwyczajne sytuacje, po uzyskaniu wcześniejszej zgody lekarza" - poinformowała w popołudniowym komunikacie placówka.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
StopSegregacjiLudzi20.11.2021, 18:26
Powiat nowotarski zamieszkuje około 191 000 mieszkańców.
Czy w szczycie zachorowań na covid 40 czy też 80 łóżek przeznaczonych dla chorych na covid to jest dużo i trzeba trąbić na alarm??? Szkoda, że nikt nie podał ile w poprzednich latach np. 2015 - 2019 było zachorowań na grypę. Sama informacja o tym, że będzie dodatkowa liczba łóżek nic przeciętnemu człowiekowi nie mówi, bo nie ma tego do czego odnieś, z czym porównać.
Adam_6620.11.2021, 08:19
A co z innymi schorzeniami? Tylko COVID jest w Polsce, innych chorób nie ma? Od ponad roku czekam na badania kardiologiczne, które jest przekładane, bo pan lekarz nie może w związku z COVID. Jednak prywatnie zaprasza pacjentów na badania - tutaj nie ma strachu zakażeniem COVID czy też inna chorobą. Czyżby nowotarski szpital nie płacił lekarzom? Czyżby pracę w tym szpitalu lekarze wykonywali za karę?
I gdzie jest tutaj dyrektor? Nie interesuje go takie traktowanie pacjentów?
Aisza19.11.2021, 21:43
Może by tak ograniczyć imprezy takie jak gala otwarcia centrum kultury?
WIT19.11.2021, 20:52
miałem już 3 x COVID pierwszy listopad 2020 przeciwciała robione po 15 dniach od zachorowania poziomy jak po szczepieniu doktory mówią nie ma sensu się szczepić myślę że to jest dla każdego organizmu indywidualna odporność nie ma jednej ścieżki ..................... ale chyba pamięć immunologiczna organizmu pomimo braku p. ciał funkcjonuje
hary19.11.2021, 19:24
@ z tąd - eee chyba nie zdąrzysz się połamać , bo zaczną zamykać wyciągi zanim się połamiesz
marylka jagoda19.11.2021, 17:20
To niech składki płacą tylko ci, co mają covid?
panika19.11.2021, 12:32
Kiedyś umierali ze starości na zawał ,raka,zapalenie płuc przez nie leczoną grypę.Teraz się umiera na modnego wymyślonego świrusa zwanego covid bo za to kasa dla ,,medyków,, i fałszywej propagandy dla mediów.Za parę lat wyjdzie kto(parę ,,światowych ,, pupków) i jak łatwo ciemnych łatwowiernych ludzi tylko przez media można zmanipulować.
grypa19.11.2021, 12:00
@Dsx. Wyprowadż się do Afryki,Sudanu jak ci się tu nie podoba.Tam się nie umiera na katar tylko z głodu,tysiące dziennie.W Polsce ponad trzy tysiące ludzi tygodniowo umiera na raka(dla czego nie ma na to szczepionki tylko na ,,śmiertelnie,, bezobjawowy katar w trzy miesiące placebo jest ?) teraz pewnie więcej bo zamykają oddziały dla naprawdę chorych.
mjonZ19.11.2021, 11:48
Nie słuchajcie ludzi, którzy wmawiają Wam, ze covid19 to lekka choroba. Kłamią na temat szkodliwości szczepień i zachęcają do rezygnacji z używania maseczek oraz innych środków zapobiegawczych.
Covid19 może bez problemu zabić Was i Waszych bliskich, nawet gdy jesteście zdrowi.
medyk19.11.2021, 10:12
Dla mnie jako medyka to ten wirus powinien trwać juz na zawsze. Za dodatki covidowe mozemy zyc godnie.
antycovidian19.11.2021, 09:20
Do wszystkich pro-szczepionkowców i zwolenników wszelkich zakazów, nakazów i restrykcji propagowanych przez pisowski rząd :

"Propaganda to najgłośniejsza i najbardziej wpływowa praca Bernaysa, w której prostym językiem opisane są mechanizmy formowania świadomości mas. Demokratyczne społeczeństwo to, zdaniem Bernaysa, pierwotnie nieuformowana i mało rozgarnięta masa, pozbawiona trwałego spoiwa, której powinna przewodzić garstka inteligentnych nadzorców. Nadzorcy ci, korzystając z naukowych badań nad psychologią jednostki i psychologią tłumu, a także z rozmaitych metod indoktrynacji i manipulowania ludzkimi pragnieniami, powinni ustalać system wartości i główne cele społeczne, popychając ludzi w tę czy inną stronę. Pokazując ludziom pewne pomysły jako naukowo udowodnione, postępowe, demokratyczne czy emancypacyjne, powinni sterować ich zachowaniem, osiągając własne cele.

Mniejszość odkryła potężne narzędzie, które pomaga jej wywierać wpływ na większość. Okazało się, że jest możliwe kształtowanie umysłu tłumów tak, że swoją nowo nabytą władzę skierują we wskazanym kierunku. Obecna struktura społeczna sprawia, że praktyka ta jest nieunikniona. Jeśli robi się cokolwiek, co ma społeczne znaczenie, czy dotyczy to polityki, finansów, przemysłu, rolnictwa, dobroczynności, edukacji, czy innych obszarów, trzeba to robić przy pomocy propagandy. Propaganda stanowi władzę wykonawczą niewidzialnego rządu.

Starałem się opisać przyczyny, sposoby i osoby, za pomocą których niewidzialny rząd kieruje naszymi uczuciami i kontroluje nasze działania.

Edward L. Bernays (1889-1995), uważany oficjalnie za twórcę public relations, jedna z najważniejszych szarych eminencji XX wieku. Doradca rządu USA i największych amerykańskich korporacji. Człowiek, za którego ucznia uważał się sam Joseph Goebells, był jednym z teoretyków i praktyków totalitarnych metod formatowania świadomości jak również precyzyjnego kontrolowania jednostek za pomocą propagandy medialnej. Jego wpływ na naszą cywilizację jest porównywalny z tym, jaki mieli najgłośniejsi twórcy systemów totalitarnych (np. Lenin, Trocki, Hitler, Stalin)."

Czy to Wam coś przypomina ???

Polecam tę książkę : E. L. Bernays - "Propaganda"
Dsx19.11.2021, 09:12
Wiedziałem, że mieszkam w regionie gdzie inteligencja, rozsądek razem z mądrością i przyzwoitością raczej tu nie zaglądają po komentarzach wnoszę, że słowo raczej jest tu zbyt łagodne. Ich tu w ogóle nie ma. Drodzy państwo jest tyle łóżek kowidowych i temu się oddział kowidowy rozrasta bo na Podhalu prawie nikt się nie szczepi, Podhale żyje z turystyki albo z pracy za granicą i migracje ludzi są spore, wszyscy żyją na tzw kupie i to są najlepsze warunki do rozwoju pandemii na tym obszarze. Aż dziw bierze, że trzeba takie proste rzeczy tłumaczyć. Co do wstrzymania planowych przyjęć do szpitala i ograniczenia odwiedzin to rzecz jest równie oczywista. Gdzieś tych ludzi trzeba leczyć i sytuacja jest naprawdę bardzo trudna. Szkoda, że samorząd nie dogadał się z innymi mniej obłożonymi szpitalami by przejąły cześć terminów planowych przyjęć ale drodzy państwo nic straconego, Nowy Targ to nie jedyne miasto w Polsce, które posiada szpital. Najbliżej mamy Zakopane, Rabke, Limanową, Nowy Sącz czy Myślenice, a z kartą EKUZ do dyspozycji są szpitale w Słowacji. To nie jest daleko. Dla chcącego nic trudnego. Pragnę też podkreślić, że obecna sytuacja zależna jest w dużej mierze od naszego zachowania i od nas samych, nośmy maseczki, myjmy ręce, zachowujmy dystans i szczepmy się, a żadne oddziały kowidowe nie będą nam potrzebne. Polecał bym także ruch, dobrą dietę, dobre relacje z sobą i z ludźmi, a szpital świecić będzie pustkami czego sobie i wam drodzy państwo życzę .
115KM19.11.2021, 07:02
Już niedługo antyszczepionkowcy będą mieli szereg zakazów i nakazów. Wszystkie kraje to wprowadzają stopniowo i u nas też tak będzie. Na razie rząd kalkuluje, czy im się to politycznie opłaca, ale to nieuniknione. Szkoda tylko, że jeszcze kilka tys. ludzi umrze na covida.
jaga219.11.2021, 06:01
@znachor. Nie życzę Ci żadnej choroby ale nie szczuj
Marcin19.11.2021, 01:01
Ciekawe gdzie te oddziały masakra w tych czasach ze służbą zdrowia bywałem na szpitalu i ani słychu ani widu o zakażeniach oddziale covidowym, ogólnie to 0 opieki nad ludźmi państwo daje lekarze medycy biorą a biedni ludzie umierają za przyzwoleniem państwa takie przykre czasy nastały ;(
hole18.11.2021, 23:06
@Wnerwiony
Ale czego nie rozumiesz?
Skoro jest nagle więcej klientów a szpital nie jest z gumy. To nie przyjmują na planowe zabiegi tylko leczą tych co muszą w tym momencie. Nie boj nic póki co z zawałem przyjmą ale chyba dobrze ,że takiego pacjenta nie położą razem z zakaźnym.
Dla tych co nie rozumieją sens ograniczeń i presję na szczepienia to podpowiem że chodzi przede wszystkim o wydolność systemu służby zdrowia. I chyba wszyscy się zgodzą łącznie z lekarzami i pacjentami ,że raczej nie jesteśmy prymusami w tej dziedzinie.
z tąd18.11.2021, 22:54
Jak nie daj Boże w tym sezonie narciarskim coś se złamię to se mam sam ,,kropelką,, skleić bo wszystkie oddziały w szpitalu zajęte przez zakatarzonych bezobjawowo panikarzy? Na szczęście teraz choroby na raka nie ma jak raka w Dunajcu.
hole18.11.2021, 22:53
@maseczka
W latach 70 podjęto decyzję o zniszczeniu ostatnich próbówek z ospą, w miedzy czasie czasie wyszło ,że wirus ma unikalny mechanizm ataku poprzez "oszustwo" synaps a wynikało to ze genotyp wirusa jest mega zbieżny ż ludzkim. dzięki odkryciu tej zależności odkryto wiele lekarstw na różne inne choroby. Więc nie jest dziwne ,że firmy farmaceutyczne chcą mieć taki materiał do badań. Nie wiem w jaki sposób to znalazła się u nich ale wcale to nie znaczy że knują na szkodę ludzkości. Choć oczywiści nasuwa się to i owo , tym bardziej że mają sporo za uszami. Wg mnie skandalem jest ,że naukowcy na uniwersytetach za pieniądze publiczne prowadzą badania a później takie firmy komercjalizują i trzepią kasę. Natomiast daleko jestem o teorii spiskowych.
znachor18.11.2021, 22:27
Strajki lekarzy ustały choć lekarze " mają więcej pracy" ? Bo dostali z powrotem dodatki covidowe i spirale sztucznej pandemi można nakręcać. Już dostają od zrobionego testu. I pójdziesz do lekarza i bez pytania wyśle cię na test żeby zwiększać liczbę zakażonych testami które w 70% są miarodajne.
maseczka18.11.2021, 22:07
stanwiedzy 18.11.2021

"Ujawniono, że pracownik laboratorium firmy Merck znalazł podczas sprzątania lodówek kilka fiolek, które miały zawierać wirusa ospy prawdziwej. Sprawa została przekazana do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zdarzyło wam się kiedyś podczas robienia porządków w lodówce odkryć starego pomidora, zaginioną parówkę lub zapomniany kawałek szynki? W ośrodku Merc też mają podobne problemy. Jak podaje NBC News, ospa prawdziwa w fiolkach została odkryta PRZYPADKIEM przez pracownika Merck podczas sprzątania lodówek w ośrodku (30 mil od Filadelfii), gdzie przeprowadzane są badania nad szczepionkami. Rzecznik CDC w oficjalnym oświadczeniu uspokoił, że "fiolki wydają się nienaruszone", a w sprawie zostanie przeprowadzone wnikliwe śledztwo.

Lokalna telewizja WPVI informuje, że potencjalnie niebezpieczne fiolki były przetrzymywane w zamrażarce, a do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego wysłano już ostrzeżenie w tej sprawie. Informacja o znalezieniu fiolek z ospą prawdziwą została potwierdzona przez Centers for Disease Control and Prevention.

CDC podaje, że pracownik, który odkrył fiolki z ospą prawdziwą, był odpowiednio zabezpieczony, nosił rękawice i odpowiednią maskę. Nie ma podejrzeń, że ktokolwiek mógłby zostać narażony na zakażenia ospą prawdziwą z fiolek. Nie wiadomo ile fiolek z wirusem znajdowało się w ośrodku Merck i jakie było ich przeznaczenie.

Tylko dwa ośrodki na świecie oficjalnie mają i mogą posiadać próbki ospy prawdziwej. Są to CDC w Atlancie i jedno z rosyjskich laboratoriów. Firma Merck jeszcze nie wyjaśniła, dlaczego posiada fiolki z ospą prawdziwą - pisze NBC News.

Warto dodać, że nie wszystkie kraje zastosowały się do Konwencji o zakazie prowadzenia badań, produkcji i gromadzenia zapasów broni bakteriologicznej (biologicznej) i toksycznej oraz ich zniszczeniu z 1972 roku. Wciąż istnieje zagrożenie użycia wirusa ospy prawdziwej jako broni biologicznej."
Wnerwiony18.11.2021, 21:08
Pewnie .....Zamknijcie wszystkie oddziały,nie leczcie ludzi,tylko pieprzcie,że tylko Covid i Covid.Nie ma zawałów, nowotworów, i innych schorzeń tylko Covid. Najwyższy czas,aby Dyrekcją Szpitala, i cała tą pseudoradą medyczna zajęła się prokuratura.Za chwilę zacznie się 3 rok tej farsy.
alik18.11.2021, 21:04
Do wszystkich ANTY - Czy to iluzja i wymysł?
Dziwne to18.11.2021, 21:04
Musicie zaprosić "przyjaciół" ze Słowacji, tak jak ostatnio.
Przecież u nas tyyyyleee miejsc.....
patologia MZ18.11.2021, 20:43
I teraz zacznie się dopiero umieranie. NFZ do likwidacji.
Wicher18.11.2021, 20:33
Nooo , widać tą lawinę cowidową zwłaszcza na Narodowy gdy kibice szukając kibla weszli do tego szpitala , pusty ciemno i nikt nie wie ile skasowali za niego cwaniaki cowidowe ! Tak się robi Goi !!!
jasnowidz18.11.2021, 20:31
Im więcej zaszczepionych tym więcej chorych. Powtarzamy błędy z Wielkiej Brytanii i Izraela. A może to jest celowe działanie?
Osiol18.11.2021, 20:25
86 łóżek to prawie jak,, narodowy'''
Wojtek18.11.2021, 20:21
Szczepienia nic nie dają bo mamy tyle samo zakażeń co rok temu bez szczepień. Niedzielski to kłamca.
łorawiok18.11.2021, 20:09
Czyli ludzie chorzy na inne choroby nie beda przyjmowani do szpitala. Będą umierac w domu a I tak się im dopisze covid I statystyki beda się zgadzać.
Fbb118.11.2021, 20:07
Kiedyś śmiali się z dzieci wierzących w świętego Mikołaja.
kamila18.11.2021, 20:05
ale szkoła rodzenia i porody rodzinne są, dla znajomych tak?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl