18.11.2021, 22:14 | czytano: 9298

Koronawirus w kościele w Zakopanem. Sanepid apeluje do wiernych, którzy uczestniczyli w mszach świętych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem poinformował, że w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy na "Górce" w Zakopanem we mszach świętych brała udział osoba, u której potwierdzono zachorowanie na COVID-19.
Chodzi o msze święte w dniach:
- 14.11 2021 r. godz. 8:00
- 15.11.2021 r. godz. 7:30
- 16.11.2021 r. godz. 6:00
- 17.11.2021 r. godz. 7:30
- 18.11.2021 r. godz. 7:30

W związku z powyższym, PPIS w Zakopanem zwraca się z prośbą do osób, które brały udział w ww. mszach o obserwowanie swojego stanu zdrowia, a w przypadku wystąpienia objawów o kontakt z lekarzem rodzinnym.

Źródło: PPIS w Zakopanem, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
maseczka19.11.2021, 22:37
@kulawy koń, piękne
kulawy koń19.11.2021, 14:02
"Drodzy ludzie,

Mija obecnie prawie dwa lata od zainaugurowania naszej wspaniałej przemiany i chociaż przed nami jeszcze bardzo długa droga, chcieliśmy skorzystać z okazji, aby podziękować za pomoc w umożliwieniu dotychczasowego płynnego przebiegu projektu.

Musimy zacząć od podkreślenia, jak bardzo cieszą nas wykazane rozmiary posłuszeństwa. Biorąc pod uwagę naturę planu, zakładaliśmy możliwość wysokiego poziomu niepokojów społecznych, ale wszystko odbyło się bez problemów.

Jednak nawet bardziej mile zaskoczyła nas wyjątkowa akceptacja ograniczeń, co do których wątpiliśmy, że uda się je wdrożyć ze względu na antyludzki i aspołeczny ich charakter. Rzeczywiście, kiedy nakazaliśmy waszym rządom wdrożenie po raz pierwszy w historii masowej kwarantanny milionów zdrowych ludzi oraz noszenie kawałków materiału na twarzach; oraz całej ludzkiej rasie wstrzyknięcie preparatów nowej technologii terapii genowej, która nigdy nie była stosowana w szczepionkach, zaistniała realna możliwość, że po prostu odmówicie akceptacji. Ale dzięki naszym kolegom z zespołów nauk behawioralnych na całym świecie, wszystko poszło niewyobrażalnie gładko.

Oczywiście nie dotyczyło to wszystkich was. Rzeczywiście podjęto kilka błędnych prób odrzucenia naszego ważnego programu i wdrożenie mogłoby stać się problematyczne, gdyby tym awanturnikom dano platformę medialną. Jednakże, biorąc pod uwagę charakter naszej pozycji i statusu, uciszenie najbardziej rażących gwałcicieli nie było dla nas problemem. Większość z was zachowała się rozumnie, odmawiając słuchania tych ?teoretyków spiskowych? i ?antyszczepionkowców?, pozytywnie przyjmując wszystkie wiadomości i opinie z naszych oficjalnych i wiarygodnych mediów.Staraliśmy się być tak otwartymi i szczerymi wobec naszych planów, jak tylko mogliśmy. Niewiele zrobiono w tajemnicy. Od samego początku i na długo zanim ktokolwiek miał choć jedną szprycę w ramieniu, Bill mówił o planie dźgnięcie każdego człowieka na planecie. Również Klaus wyjaśnił, że była to jednorazowa okazja do zresetowania wszystkiego w sposób, w jaki mieliśmy nadzieję zrobić to od wielu lat. Uprzejmie podsunął jeszcze kilka wskazówek, kiedy mówił o waszej przyszłości będącej fuzją cyfrowego, fizycznego i biologicznego ja. Zespół marketingowy Klausa ujawnił nawet to, że nie będziecie posiadać niczego poza szczęściem.

Od początku byliśmy całkowicie otwarci co do naszych planów i nikt z was nie może powiedzieć, że go nie poinformowano. Jednak patrząc w przyszłość, musimy prosić o cierpliwość. Przejścia takiego formatu i zakresu nie da się wykonać z dnia na dzień. Oczywiście będziemy wymagać, aby każdy z was przyjął wszystkie zastrzyki wspomagające Covid oferowane w nadchodzących latach i chociaż mamy nadzieję, że skorzystacie z tej ważnej części naszych planów bez potrzeby stosowania przymusu, jesteśmy pewni, że większość z was zgodzi się z tym, że ci, którzy odmawiają lub stawiają opór ? antyszczepionkowcy ? będą mogli winić tylko siebie wtedy, gdy będziemy zmuszeni odmówić im dostępu do wszystkich podstawowych funkcji życiowych, ponieważ stawką jest dobro ludzkości!

Globalna oligarchia

P.S. Ci, którzy czytając to przesłanie dochodzą do wniosku, że naprawdę próbujemy najbardziej radykalne przeorganizowanie świata, niech zapamiętają: to tylko teoria spiskowa. Bądźcie bezpieczni!"

Rob Slane
@Katolik - człowieku włącz myślenie :)19.11.2021, 10:33
@Katolik
1. Zaszczep się
2. Załóż maskę na usta, nos i oczy
3. Zamknij się w domu w jednym pokoju i nigdzie nie wychodź
4. Kup jeszcze kilka telewizorów i równocześnie oglądaj wszystkie wiadomości.
5. Nic nie mów- tylko słuchaj :)

Zapewniam Cię, że ocali to wielu ludzi przed wirusem, którego rozsiewasz :)
Buźka i dla Ciebie
PJJ19.11.2021, 10:07
Takie newsy bedaco co chwile. Chofzi o to, aby ludzie się testowali. Wiadomo nie od dzis jak wiarygodne są te testy. Dzieki temu bedzie sztucznie utrzymywany wzrost zakażeń a media z zadowoleniem bedą ogłaszać co dzień to nowy rekord. Wszystko po to aby zastraszyć i przekonać ludzi aby dali sobie wstrzyknąć eliksir. Covid odpuści dopiero przed wyborami po czym wrócą nowe warianty i mutacje. Ale spokojnie nowe szczepionki z eliksirem są już przygotowywane. Wszystko dla waszego dobra.
obc19.11.2021, 09:47
W średniowieczy nie było Lidlów więc wirus rozprzestrzeniał się właśnie w kościołch.
kościelny19.11.2021, 09:45
W Lidlu przynajmniej noszą maseczki !!!
czytelnik19.11.2021, 09:16
ania - dokładnie
Marucha19.11.2021, 08:28
Wprost przeciwnie. Można chodzić bezpiecznie, bo jedyni traktują poważnie bezpieczeństwo.
Def19.11.2021, 08:13
A na Krupówkach wszyscy zdrowi?!
Katolik19.11.2021, 08:10
Do "Ania"
Aniu, wierzę że takim ludziom jak ty trzeba wszystko tłumaczyć prościej niż zwykle, czytaj więc uważnie: w LIDL`u nie ściskasz się w ławce z 6 osobami, które ochoczo śpiewają pieśni religijne, dokonując rozsiania wirusa.

W Kościołach nie masz systemów wentylacji, wymiany powietrza, zwykle na małej przestrzeni przez dłuższy czas obcuje ze sobą znaczna ilość ludzi. W marketach owszem, są tłumy, ale są one w ruchu, jedni wchodzą, drudzy wychodzą.

Postaraj się czerpać wiedzę o świecie z innych źródeł niż telewizja partyjna, wystrzegaj się Janusza i Grażyny z Facebooka - część z tych ekspertów umieszcza potem na profilach wiadomości "kopiuj=wklej" o braku ich zgody na przejęcie ich zdjęć przez Facebooka.

Szanujmy się :)
Trąci tu wykluczeniem19.11.2021, 00:30
Powiatowa Stacja Odwagi i Zaniepokojenia Obywatelskiego w Nowym Targu poinformowała,
że w poniedziałek i wtorek w czasie zakupów w Lidlu i Biedronce brała udział osoba
chora na Covid-19.
Chodzi o poniedziałkowe zakupy w Lidlu w godz. 9-12 i Wtorkowych o 11-17 w Biedronce.
Stacja Odwagi i Zaniepokojenia Obywatelskiego zwraca się do osób, które robiły zakupy
w tych sklepach o obserwowanie swojego stanu zdrowia, a w przypadku wystąpienia objawów
chorobowych, o kontakt z lekarzem rodzinnym.

Dlaczego by nie tak???
maseczka18.11.2021, 23:36
dorzeczy 18.11.2021

"Abp Carlo Maria Vigan? zgodnie z ewangeliczną zasadą napominania "w porę i nie w porę" wzywa do globalnej, międzynarodowej reakcji na próbę stworzenia ogólnoświatowej tyranii i bezprawia pod pretekstem epidemii koronawirusa.

"Od dwóch lat jesteśmy świadkami globalnego coup d?état [zamachu stanu], w ramach którego elicie finansowej i ideologicznej udało się przejąć kontrolę nad rządami krajowymi, instytucjami publicznymi i prywatnymi, mediami, sądownictwem, politykami i przywódcami religijnymi Wszyscy ci, bez różnicy, zostali zniewoleni przez tych nowych panów, którzy zapewniają swoim wspólnikom władzę, pieniądze i afirmację społeczną" - pisze Vigan?

Symptomem tego stanu rzeczy jest fakt, że "prawa podstawowe, które do wczoraj przedstawiano jako nienaruszalne, zostały zdeptane w imię stanu wyjątkowego: dziś jest to kryzys zdrowotny, jutro będzie kryzys ekologiczny, a potem kryzys internetowy"

Globalistyczny zamach stanu to wojna światowa.
Co więcej, w obliczu tego totalnego zamachu stanu obywatele są pozbawiani możliwości obrony, ponieważ, jak wskazuje abp Vigan?, w imię ogłaszanego stanu wyjątkowego zawieszane są podstawowe prawa, a służby i wymiar sprawiedliwości przestają często służyć swoim właściwym celom.
"To wojna światowa, w której wrogami jesteśmy my wszyscy, nawet ci, którzy nieumyślnie jeszcze nie zrozumieli znaczenia tego, co się dzieje. Jest to wojna toczona nie przy użyciu broni, ale bezprawnych zasad, niegodziwej polityki gospodarczej i nieznośnych ograniczeń praw naturalnych" - pisze.

ONZ ramię w ramię ze Światowym Forum Ekonomicznym.
Owa globalna machinacja dokonywana obecnie pod pretekstem epidemii koronawirusa ma swoje cele finansowe, ale przede wszystkim ma służyć jeszcze większej centralizacji władzy. Wielki Reset Światowego Forum Ekonomicznego i Agenda 2030 Organizacji Narodów Zjednoczonych to zdaniem arcybiskupa wstęp do stworzenia światowej dyktatury, zniewalającej ludzkość i anulującej wiarę Jezusa Chrystusa.

"Jeśli atak ma charakter globalny, obrona musi być również globalna" ? zaznacza były nuncjusz papieski w Stanach Zjednoczonych. "W obliczu tego globalnego coup d?état, konieczne jest utworzenie międzynarodowego sojuszu antyglobalistycznego, który zgromadzi wszystkich tych, którzy chcą przeciwstawić się dyktaturze, którzy nie mają zamiaru zostać niewolnikami tej potęgi bez twarzy, którzy nie są chętni do unieważnienia własnej tożsamości, własnej indywidualności, własnej wiary religijnej" - tłumaczy.

"Wzywam rządzących, przywódców politycznych i religijnych, intelektualistów i wszystkich ludzi dobrej woli, zapraszając ich do zjednoczenia się w sojuszu, który ogłosi antyglobalistyczny manifest, obalając punkt po punkcie błędy i wypaczenia dystopii Nowego Porządku Świata i zaproponuje konkretne alternatywy dla programu politycznego inspirowanego dobrem wspólnym, zasadami moralnymi chrześcijaństwa, tradycyjnymi wartościami, ochroną życia i naturalnej rodziny, zabezpieczeniem biznesu i pracy, promowaniem edukacji i badań oraz poszanowaniem dla stworzenia" - wymienia abp Vigan?.

Idąc dalej w tej wizji przeciwstawienia się "piekielnemu jarzmu tyranii" globalistów, hierarcha wskazuje, że międzynarodowy sojusz będzie musiał zjednoczyć narody oraz tworzyć lokalne ruchy i komitety, które utwierdzą swoją suwerenność i postawią sprawców obecnego pogwałcenia praw przed międzynarodowymi trybunałami. Konieczne będą również walka z korupcją urzędników państwowych i zamrożenie kapitału, który obecnie służy destabilizacji porządku społecznego.

Sprzymierzenie pod krzyżem Chrystusa.
"Wzywam narody i obywateli do sprzymierzenia się pod Krzyżem Pana Naszego Jezusa Chrystusa, jedynego Króla i Zbawiciela, Księcia Pokoju. In hoc signo vinces [pod tym znakiem zwyciężysz]" ? pisze Vigan?. "Wszystkich, którzy chcą bronić tradycyjnego społeczeństwa chrześcijańskiego zapraszam do jak najszybszego spotkania na forum międzynarodowym, na którym przedstawiciele różnych narodów zgromadzą się, aby przedstawić poważną, konkretną i jasną propozycję" - kontynuuje.

"Apeluję do przywódców politycznych i rządzących, którzy dbają o dobro swoich obywateli, aby porzucili stare systemy partii politycznych i logikę narzuconą przez system zniewolony przez władzę i pieniądze. Wzywam narody chrześcijańskie, od wschodu do zachodu, zapraszając głowy państw i zdrowe siły instytucji, gospodarki, pracy, uniwersytetów, opieki zdrowotnej i informacji do wspólnego projektu, burząc stare systemy i odkładając na bok wrogość, której pożądają dla nas nieprzyjaciele ludzkości w imię zasady divide et impera [dziel i rządź]. Nie akceptujemy reguł naszego przeciwnika, ponieważ są one tworzone właśnie po to, by uniemożliwić nam reagowanie i organizowanie skutecznej i zdecydowanej opozycji" - wzywa abp Carlo Maria Vigan?.
O18.11.2021, 23:07
Ciekawe czy Sanepid wyda komunikat po trzydniowej imprezie w MOK Nowy Targ. A może lepiej przed zadziałać?
Osiol18.11.2021, 23:04
A ci księża biedni nieposzprycowani biskupi też nie zaufali stwórcy....... Ale jak stwórca wzywa to się zapierają nie rozumiem dlaczego.....
Rząd PIS/PO/LEWICA gnębi POLAKÓW18.11.2021, 23:03
Sanepid mi już zbrzydł. Rzygać mi się chce jak słyszę słowo "sanepid"
Instytucja, którą wszyscy Polacy utrzymują tylko po to, aby gnębiła Polaków.
To wszystko jest chore !
Ania18.11.2021, 22:29
Robią to po to żeby nie chodzić do kościoła ale można chodzić do lidla.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl