27.11.2021, 13:35 | czytano: 8449

105 nowych zakażeń koronawirusem na Podhalu. Najgorzej w powiecie tatrzańskim

Sytuacja epidemiczna na południu Małopolski/ www.gov.pl/koronawirus
54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie nowotarskim (liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 2,81), 51 w tatrzańskim (7,49), 2 zgony związane z COVID-19, 2836 osób na kwarantannie - to dane o pandemii w naszym regionie za ostatnią dobę.
Łącznie w kraju mamy dziś 26182 nowe zakażenia i 378 przypadków śmiertelnych (wyłącznie z powodu COVID-19: 96, choroby współistniejące miało 282).
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
...28.11.2021, 18:29
@maseczka, a po Omikronie przyjdzie wariant 5298, a po nim wariant milion pińcet sto dziewińcet ;) Tak że nie bój żaby, będą ludzi po domach kisić dotą, aż całkiem im spadnie odporność, pojawią się samobójstwa itp. Im słabszy i bardziej zastraszony lud, tym łatwiej rządzić. O to im przecież chodzi.
maseczka28.11.2021, 11:14
rmf24, 28 listopada 2021

"Izrael całkowicie zamyka granice w obawie przed Omikronem.

Premier Naftali Bennett oświadczył, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa od dziś wieczorem Izrael zamyka granice dla cudzoziemców, zakaz potrwa 14 dni.

Obywatele Izraela, powracający z zagranicy zobowiązani są do zdania testu PCR po powrocie do kraju i kwarantanny. Zaszczepieni i zdrowi Izraelczycy przejdą trzydniową kwarantannę, niezaszczepieni będą w samoizolacji przez siedem dni, pod warunkiem, że wynik drugiego testu na koronawirusa będzie negatywny, zadecydował rząd."

To co właściwie dało Izraelitom wstrzyknięcie 3 dawki i procedowanie kolejnych? Są już wolnymi ludźmi czy jeszcze nie? Wygrywają walkę i cieszą się normalnością czy może ćwiczą i wprawiają się do nowej "normalności"? Jak daleko może posunąć się administracja w odbieraniu społeczeństwu praw i wolności w imię walki z "zagrożeniem"? Na ile ludzie pozwolą rządowi? Zgodzą się na permanentny lokdałn?
Obserwator28.11.2021, 11:07
Nie panikujcie. Wirus jest z nami 2 lata. Szwedzi przeżyli. Białorusini z marną służbą zdrowia też. Więcej odwagi rodacy.
Do bojących - tego wirusa idzie leczyć.
maseczka27.11.2021, 21:27
siemianowicepl 24 listopada 2021

"Zarząd Szpitala Miejskiego wraz z Prezydentem Miasta Siemianowice Śląskie, w odpowiedzi na liczne prośby mieszkańców, przestawia bieżący raport dotyczący stanu obłożenia tymczasowego Oddziału Covidowego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Poniżej publikujemy infografikę za stanem na dzień 24 listopada 2021."

Infografiki wkleić się nie da ale można przepisać:

liczba pacjentów hospitalizowanych z COVID-19: 36
w tym zaszczepionych: 16
w tym niezaszczepionych: 20

w tym na OIOM
zaszczepionych: 5
niezaszczepionych: 1
Osiol27.11.2021, 20:36
Do alik
Maseczki są super ograniczają zużycie tlenu przez osoby je noszące tak na oko ze10proc....... Da się ograniczyć da..... A czy to potrzebne a potrzebne zostaje więcej dla tych co nie noszą no i dla klimatu też dobre i takie nowoczesne ze......
walczący z rakiem od lat27.11.2021, 20:35
Takie czasy .W wypadku nie daj, nogę ci urwie.Z wykrwanienia odejdziesz bo karetki do zakatarzonych jeżdżą ,świrusa ci dopiszą.Na świrusa zmarłeś bo miałeś zamknięty szpital przez katar.Rak,zawał to znowu migrena. Się fani,media,pseudo lekarze opamiętajcie. Za parę lat ta ściema wyjdzie.
alik27.11.2021, 19:01
W sklepie, kościele maseczka bee! A w szpitalu 100% osób wchodzących ma maseczkę założoną. I nikt tego nie pilnuje!!!!!!!!!!!!!!
Olga27.11.2021, 18:08
Teraz nowa pandemia nagle .. zator zawał serca i jakoś nawet 20 latki to dotyczy ... @obudzcie się ludzie kocham cie za ten post
obudźcie się ludzie27.11.2021, 17:12
Ten wywiad z byłym dyrektorem Pfizera wciąż jest na cda! Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę "Mike Yeadon". Bo tak się nazywa ten pan. Z tego wywiadu można się dowiedzieć informacji z pierwszej ręki o wirusie i o "pandemii". A nie trzeba bezkrytycznie wierzyć w "informacje" przepuszczone przez całą machinę propagandowo-cenzurującą, które obecnie z rzetelnością mają bardzo niewiele wspólnego...
Mieszkaniec27.11.2021, 17:04
Dlaczego /.../

Pytania do redakcji, proszę kierować do redakcji. Moderator.
Henio27.11.2021, 16:53
Do partyzant i mjz Rok temu było 10 % zaszczepionych i 20 tys. przypadków zakażenia dziennie ,dziś jest prawie 60 -70% zaszczepionych a zakażonych prawie 30 tys., to tyle w temacie przymusu szczepień. Wirus covid istnieje ,ale w związku z tym ,że nie ma obecnie skutecznej szczepionki to każdy powinien się szczepić na zasadzie dobrowolności tak jak przeciw grypie.Natomiast dzisiaj najwiecej zarażają zaszczepieni bo w większości myślą , że ich się już covid nie tyka ( tak samo są nosicielami covid jak niezaszczepieni) nie przestrzegają żadnych ograniczeń sanitarnych np: noszenia maseczek , w czym ich niestety utwierdzają wszelkiego rodzaju media. bo są przecież zaszczepieni .
...27.11.2021, 16:53
@Partyzant, właśnie się przyznałes wszem i wobec, że to ty piszesz część tych pro szczepionkowych komentarzy pod różnymi nickami. Jak to możliwe, że użyłeś dokładnie tego samego określenia co chwilę wcześniej użyto w nicku "mjz", że "covid zbiera krwawe żniwo", a ten komentarz jeszcze nie był wtedy widoczny, jak dodawałeś drugi pod nazwą "partyzant"? Swoją drogą, zupełnie jakbyś recytowal jakieś wyuczone regułki. Tak ci sprali mózg propagandą o strasznym covidzie, że z własnej woli piszesz te wyuczone regułki w różnych komentarzach, czy może coś zyskujesz na tym?
Osiol27.11.2021, 16:30
Do partyzant
Jakie zniwo jakie Anglia podała u siebie wyniki u nas takich niema a więc...
Na 100tys ludzi zmarło od lutego do września
281 niezaszp
639 po pierwszej szpryc
1025 po drugiej szpryc
Więc kolego o czym piszesz i mi wmawiasz jak.... Porównaj sobie z polskimi danymi których niema

Kolejna sprawa na tym tle to jak wygląda marketingowy bajer o,, lagodnym''przechodzeniu c19 kto i jak określa ten poziom co to w ogóle jest lagodne przechodzenie po szprycy...... Jak młodzi ludzie przeszli he he he he bezobjawowo i bez szprycy kto i jak wylicza ta,, lagodnosc''' cy ta lagodnosc jest jak religia po pierwsze trzeba uwierzyć ze po szprycy lagodniej...... Ale jak to porównać z kim??

Ale pojawia się nowy temat i nowa grupa antyszprycowcow a to ci po dwóch dawkach co nie chcą trzeciej już planują im zabrać,, dorobek zycia''w formie paszportu i kodu....... Chodzą od lekarza do lekarza ci są bezradni i nie rozumieją ze rząd warszawski wie co im potrzebne to trzecia..... He he he he he
Tak partyzant przestań być pożytecznym...... naiwnym staruszkiem i przestań naganiać...... myśliwym zwierzynę do odstrzału pójdziesz za to na samo dno..... he he he he he
obudźcie się ludzie27.11.2021, 16:29
Dzień dobry. Jeżeli ktoś z państwa jeszcze nie wie o co chodzi z tą całą "pandemią", to polecam wywiad z Catherine Austin Fitts na portalu cda (kropka) pl. Można to znaleźć wpisując w wyszukiwarkę na tym portalu frazę "Catherine Austin Fitts". Jest to film dawno ocenzurowany na znanym portalu z filmikami, który jak wiemy od pewnego czasu stosuje arbitralną cenzurę i zaczął wyznaczać nam, co jest prawdą, a co nie jest (najpewniej za grube $$$) i co możemy oglądać, a czego nie. Wiele rzeczy poruszonych w tym wywiadzie wydaje się nieprawdopodobne, jednak wiele innych, wykształconych i rozsądnych, osob o tym samym. lub bardzo podobnym, już mówiło, a ja na własne oczy widziałem na stronie patentów USA (nawet certyfikat ssl sprawdziłem czy to nie oszustwo i niestety to była prawdziwa strona z patentami) patent Billa Gatesa na urządzenie, które z człowieka robi podporządkowaną systemowi komputerowemu maszynę. W google to można znaleźć po numerze patentu, niestety nie przypomnę sobie w tej chwili tego numeru. Kto ciekawy, to jakoś sam wygrzebie. Drugi niezwykle otwierający na rzeczywistość oczy film znajdziecie państwo wpisując na portalu cda frazę "nazizm covid 19", jest to wywiad z panią Verą Sharav, która jako dziecko ocalała z holokaustu, a teraz walczy o przestrzeganie praw człowieka. Polecam obejrzeć obie części wywiadu z panią Verą, bo w drugiej są też poruszane naprawde mocne i ciekawe rzeczy. Gdzieś tam był też mocno otwierający oczy wywiad z byłym dyrektorem firmy Pfizer, ale to już nie pamiętam jak znaleźć. Być może już go zdjęto nawet tam w jakiś sposób. Radzę każdemu obejrzeć, zanim te i inne filmy znikną, a być może zniknie nawet cały portal z filmami. Bo dzisiaj każdego można dobić, każdy biznes można zniszczyć z powodów czysto politycznych, więc nie dziwcie się, że tak piszę i te filmy mogą wkrótce zniknąć.
Na koniec dodam, nie wiem kto to powiedział, ale brzmiało mniej więcej tak: są kłamstwa i oszustwa tak ogromne, że prawie nikt nie chce w nie wierzyć. Przez sam swój rozmiar i swoje okropieństwo te oszustwa przez długi czas pozostają praktycznie bezkarne. Przed 2 wojną światową gdyby ktoś powiedział, że ludzie będą masowo mordowani pod przykrywką, że idą do łaźni na prysznic, i gdyby ktoś powiedział, ze z ludzkiego ciała będzie przemysłowo produkowane mydło, a z kości guziki - to nikt by nie uwierzył, każdy by się śmiał i mówi, że to chore i niemożliwe. I że to "spiskowe teorie", bo ludzie u władzy nie mogą być aż tak źli. Współczesna psychologia niestety nie pociesza, jest naukowo udowodnione, że wśród ludzi władzy występuje nadreprezentacja psychopatów. A więc ludzi bez żadnego sumienia, pozbawionych empatii, których mózgi są inaczej zbudowane, niż normalnego człowieka. Ludziom tym brak neuronów lustrzanych, które odpowiadają za uczucie empatii, wykazują oni od dziecka anomalie przy badaniu EEG. To tacy ludzie w większości nami rządzą. Trzeba mówić prawdę i uświadamiać społeczeństwo, które tonie w mrzonkach i samozadowoleniu. A prawda nie zawsze jest przyjemna i po naszej myśli. Nie można myśleć życzeniowo. Bo Żydzi też myśleli, że przecież idą tylko pod prysznic, że ludzie nie mogą przecież być tak źli, aby masowo innych mordować...
wykonćzą nas27.11.2021, 16:15
Apokalipsa się spełnia ... koniec świata co raz bliżej?
dzień dobry27.11.2021, 15:43
Znajdzie się tutaj jakiś śmiałek, żeby to logicznie wytłumaczyć?
Do końca 2020 roku na Covid zmarło 1,8 mln. osób. Z powodu palenia papierosów rocznie na całym świecie umiera ok. 7 mln. (dane WHO), w Polsce ok. 70 tys. Różnica jest taka, że nasi kochani światowi politycy tak są zatroskani o nasze zdrowie jeśli chodzi o Covid, natomiast jeśli chodzi o papierosy, to uczestniczą w tym uśmiercaniu (pobierają podatki, akcyzy itp).
Mówią tak: nie nosisz maseczki, nie jesteś zaszczepiony - szkodzisz sobie i ludziom w twoim otoczeniu - trzeba cię surowo ukarać (mandaty, lockdowny, paszporty, zakazy, nakazy, restrykcje itd) Natomiast paląc szkodzisz sobie i ludziom w twoim otoczeniu, ale w tym drugim przypadku wystarczy napisać tą regułkę na paczce papierosów i już "ręce umyte".
Czyli dzisiaj na świecie z powodu tytoniu zmarło 19 170 osób, w tym w Polsce 190 osób.A ilu się dzisiaj zakaziło paleniem ?
maseczka27.11.2021, 15:18
Wiesław Kluz - radny z Cieszyna

Bohater na miarę naszych czasów!
Szukajcie a znajdziecie wypowiedź Pana Wiesława na sesji rady z 25.11.2021.

Szacunek za odwagę mówienia prawdy w dzisiejszym świecie.
Piotr27.11.2021, 15:16
Przestańcie się testować bo nas zamkną na święta. Lepiej iść prywatnie niż mieć przymusowy test w ośrodku. O to im chodzi żeby zrobić pandemie testami które w 70 % są miarodajne.
Partyzant27.11.2021, 15:10
Niestety Covid zbiera krwawe żniwo, nawet osioł i obiektywny to przyznali ostatnio na forum. Rząd zwleka z restrykcjami dla antycovidiwców mi, a ludzie umierają po szpitalach. Nie wiem jak długo rząd ma zamiar chować głowę w piasek. Powinno być jak w Austrii, zaszczepiony ok a niezaszczepieni sajonara i codzienne testowanie. Maseczek to już nikt nie nosi w sklepach. Średniowiecze.
mjz27.11.2021, 15:02
Brak szczepień i profilaktyki powoduje, że Covid-19 zbiera krwawe żniwo :/ Obawiam się że to dopiero początek wzrostu liczby zachorowań w naszym regionie. Odradzanie szczepień i zachęcenie do łamania obostrzeń powinno być KARALNE
Siuks27.11.2021, 14:37
zgroza!!!Trupy walają się po ulicach i chodnikach!!!Nie można przejść do Biedronki:)Jaka straszna srandemia:!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl