02.12.2021, 20:07 | czytano: 8205

Hołd dla strażaków (zdjęcia, video)

zdj. Piotr Korczak
KOŚCIELISKO. W całym kraju strażacy okazali szacunek dwojgu strażakom-ochotnikom, którzy zginęli dziś w wypadku samochodowym w Czernikowie, w województwie kujawsko-pomorskim.
W zderzeniu samochodu gaśniczego z tirem zginął kierowca - 62-letni mężczyzna oraz 30-letnia kobieta, z zawodu ratownik medyczny. Trzech innych strażaków zostało rannych.
Strażacy z OSP Czernikowo jechali w trybie alarmowym do pożaru sadzy w kominie.

W całym kraju na znak solidarności w żałobie - druhowie stanęli przed remizami i na kilka chwil włączyli syreny alarmowe. Prezentujemy zdjęcia z akcji w Kościelisku.



Sejm uczcił minutą ciszy strażaków, którzy zmarli w wyniku tragicznego wypadku.
Komendant Główny PSP w imieniu całej społeczności strażackiej złożył wyrazy współczucia dla Rodzin. Prezydent Andrej Duda napisał na Twitterze: "Pęka serce kiedy giną ci, którzy swoją pracą i służbą nieśli pomoc i poświęcali się dla innych. Składam najszczersze kondolencje rodzinom i bliskim druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Czernikowo, którzy dziś rano, pełniąc służbę, zginęli w tragicznym wypadku drogowym", a minister Mariusz Kamiński - "Pragnę wyrazić głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin dwojga druhów OSP Czernikowo, którzy zginęli dziś w wypadku samochodowym. Jechali, by nieść pomoc innym. Sami zapłacili najwyższą cenę. Będziemy o nich pamiętać".

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
bleble03.12.2021, 08:02
Kobieta miała 29 lat (*)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl