09.12.2021, 10:26 | czytano: 7939

"Przemarsz pod pomnik to była żenada"

11 listopada w Kluszkowcach. Fot. Arch. UG Czorsztyn
Część radnych krytycznie ocenia tegoroczne obchody święta 11 listopada w gminie Czorsztyn.
Dyskusja na ten temat pojawiła się na minionej sesji. - Mam zastrzeżenia do zorganizowania uroczystości składania wieńców pod pomnikiem. To było mało godne. Nie były wystosowane delegacje. Powinien być wieniec od wójta, rady. Nie wiem, czy to z powodu oszczędności? Takie święto trzeba uczcić godnie, niech to dobrze wygląda - stwierdził radny Bogumił Zachara.
- Msza była dostojna i piękna. Ale przemarsz z kościoła pod pomnik to żenada. Biegliśmy, nie ustawieni odpowiednio. Wiązanka powinna być godna, a nie była. Nawet nie wiedzieliśmy, gdzie ona jest, szukaliście jej - wytknęła radna Agnieszka Klag dyrektorowi centrum kultury. Stwierdziła też, że nikt nie powiedział, w jaki sposób i w jakiej kolejności będą składane wiązanki.

Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn Artur Majerczak tłumaczył się, że kwestię liczby wiązanek ustalił wcześniej z wójtem. Kontaktował się też w tej sprawie z poszczególnymi jednostkami gminy. - Wiązanka była przygotowana przez moją pracownicę. Wręczał ją wójt z przedstawicielem rady gminy i jednostek podległych. Następny wieniec był przygotowany wspólnie przez szkoły. Nie jest to kwestia oszczędności - mówił.

Przewodniczący rady gminy Andrzej Sproch uważa, że na następne obchody trzeba przygotować tylko jeden wieniec. - Nie ma co się kłócić, ale rozwiązać sprawę systemowo. Przygotujmy jedną wiązankę, którą będzie składał wójt - stwierdził.

- To usprawni przebieg całej uroczystości - przyznał wójt Tadeusz Wach. Jego zdaniem uroczystość, mimo pewnych niedociągnięć, była godnie przeprowadzona. W tym roku wzbogacona o apel poległych. - Jeśli pojawiły się niedociągnięcia, to wszędzie mogą się zdarzyć i można w sposób godny zwrócić na to uwagę. A to było trochę robienie zamieszania w trakcie wydarzenia. Ale jest to sprawa do przedyskutowania, nie ma co się obrażać, po to poruszamy sprawę, żeby pewne rzeczy robić lepiej - odpowiedział wójt.

ag/
Może Cię zainteresować
komentarze
bolek10.12.2021, 15:25
Ej Radni- bezradni. Zajmijcie się poważnymi sprawami a nie błahostkami. No chyba, że to temat zastępczy i przeciągnie się na następną sesję i cichaczem w międzyczasie szybciutko wrzucicie temat podniesienia diet i bez dyskusji przegłosujecie.
wyborca10.12.2021, 10:14
nasi drodzy radni. nie macie większych problemów?
mieszkaniec gminy10.12.2021, 10:11
domyślam się, że od Pana Zachary była wiązanka.
Adaś09.12.2021, 17:36
...trzeba iść dalej,powołać komisję śledczą itp.
maniowion09.12.2021, 15:14
znosili wiązanki ze strych bo był ogulny chaos.
Rudra Niszczyciel09.12.2021, 14:49
Alex - patriota starej daty. A propos średniowiecza, to byłby 23 kwietnia.
Alex09.12.2021, 11:45
Dla mnie święto, to 22 lipca. Nie mam zamiaru cofać się do średniowiecza.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl