11.12.2021, 15:00 | czytano: 7335

Mieszkańcy poskarżyli się na wójta

Tadeusz Wach (z prawej). Archiwum Podhale24.pl
Mieszkańcy ulicy Polnej w Kluszkowcach napisali skargę na bezczynność wójta gminy.
Sprawa dotyczy remontu ulicy. Przewodniczący komisji skarg wniosków i petycji Krzysztof Szczurek wyjaśniał na ostatniej sesji, że w marcu tego roku mieszkańcy złożyli do gminy pismo z prośbą o remont. Ich zdaniem do października nie otrzymali odpowiedzi od wójta Tadeusza Wacha, a gmina nic nie zrobiła w tym zakresie.
- Sprawą zajęła się komisja skarg. Uzyskaliśmy informację od wójta, że bezpośrednio po złożeniu pisma w marcu, udał się osobiście na miejsce i rozmawiał z mieszkańcami. Przekazał informację, że droga zostanie naprawiona jesienią. I według informacji przekazanych przez wójta, droga ta została wyremontowana. Więc nie możemy stwierdzić, że doszło do bezczynności organu. Bo wójt podjął działania po informacji od mieszkańców - mówił Krzysztof Szczurek. - Mamy jednak sugestię do wójta, że jeśli w przyszłości będą składane podobne pisma i sprawa zostanie załatwiona, to i tak trzeba starać się, żeby mieszkańcy uzyskali odpowiedź pisemną – dodał.

Komisja uznała, że skarga jest bezzasadna. Radni przegłosowali uchwałę zgodnie z opinią komisji.

ag/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mirek12.12.2021, 12:36
do #Kluszkowianin na pieknej to przynajmniej jest 7 budynków ale nie ma asfaltu:(
Kluszkowianin12.12.2021, 09:10
A mieszkańcy ul. Pięknej za to chwalą wójta
krakusek11.12.2021, 22:02
po co tam wogóle asfalt?? dla 2 domów no chyba niepoważni sa na hubie potrzeba jest zrobienia drogi do domów na samej górze!!!!!
wielbiciel Rady11.12.2021, 17:10
No tak - skarga na wójta złożona do wójta.Mieszkańcy Polnej nie róbcie tego więcej . Panie przewodniczący d/s skarg i wniosków : od rozmowy z mieszkańcami i obietnic droga nie będzie zbudowana .Hańiebnie się Pan zachował oglądając i tylko rozmawiając . Na nic pana obecność w tej Radzie Gminy . Jednak coś Pan tam działa ,bo oporócz rozmów pobiera Pan kasę . Mój tatuś zawsze powtarzał z rozmowy z mieszkańcami drogi ani dzieci :) nie będzie . Kochana Rado Gminy zabierzcie się do pracy.Nie jesteście po to żeby bronić wójta . Do roboty , bo wstyd jest brać pieniądze za nic nie robienie .
Modern11.12.2021, 16:24
Urzędnicy poczytajcie sobie KPA..
mirek11.12.2021, 15:06
należy sprawdzić ile skarg uznano za zasadne, żadnej... CHora rada
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl