12.12.2021, 12:24 | czytano: 6676

Dyrektor przedszkola wyjaśnia: "Dziecko straciło przytomność. Nie połknęło gumki"

zdj. Jakub Wojtyczek
LIPNICA MAŁA. Dyrektor Bogumiła Szlachta przesłała nam wyjaśnienie w sprawie zdarzenia, jakie miało miejsce kilka dni temu w Punkcie Przedszkolnym przy SP nr 1 w Lipnicy Małej.
"W Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lipnicy Małej dziecko w trakcie zabawy dostało drgawek, w wyniku czego straciło przytomność. W tym samym czasie w ustach miało gumkę do mazania. W wyniku szczękościsku gumka została zaciśnięta zębami. Dziecko nie połknęło gumki. Jako pierwsze pomocy medycznej udzieliły panie nauczycielki, ksiądz i pracownicy szkoły, którzy wyciągnęli gumkę z jamy ustnej dziecka i ułożyli malucha w pozycji bocznej bezpiecznej. Wszyscy posiadali aktualne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na miejscu obecna była również mama dziecka. Kolejno na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy, którzy opiekowali się dzieckiem do przyjazdu ratowników służb medycznych. Po konsultacji z lekarzem okazało się, że temperatura ciała dziecka wynosiła 39 stopni czego następstwem były drgawki gorączkowe. Drgawki gorączkowe u dziecka w przeszłości już wystąpiły" - napisała Bogumiła Szlachta, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lipnicy Małej.
opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
do komentujacych13.12.2021, 09:56
Drodzy Państwo komentujący, dziecko, które dostało ataku drgawek gorączkowych do przedszkola przyszło bez żadnych objawów chorobowych więc ani mama dziecka ani nauczycielki nie podejrzewały stanów gorączkowych u dziecka. Tak wysoka gorączka jak zaznaczył lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia mogła wystąpić w trakcie ataku drgawek!
ciekawe12.12.2021, 19:44
Nie zauważyć 39 st. gorączki u małego dziecka = mistrzostwo świata
Matka 5 dzieci12.12.2021, 15:42
DO ,,Też matka'' współczuję Twoim dzieciom. Matka panikara...Dziecko wcale nie musiało mieć gorączki przed pójściem do przedszkola.
rodzic12.12.2021, 15:01
reakcja personelu brawo !

moim zdaniem PRZYPUSZCZAM ze dziecko musiało juz byc chore chyba taka goraczka nie pojawia sie w 5 min.... reszte zostawiam inwidualnie do przemyslenia.
Ja rozumiem że rodzice musza isc do pracy... ale szanujmy zdrowie takze innych. a dzieci szybko łapia infekcje...
ciekawski12.12.2021, 14:53
Dlsczego nikt nie mierzy temperatury dzieciom w przedszkolach jak również w szkołach ?
Pyzdra12.12.2021, 14:10
A ja uważam że katar to nie choroba. Moje dzieci są alergikami i katar mają 12 m-cy w roku raz mniej raz bardziej nasilony. Czyli co ? Indywidualne nauczanie w domu ? Czy nie pracująca mama która zamieni się w nauczycielkę??? .- Życie.
tez matka12.12.2021, 12:53
Brawo rodzicu ze poslales do przedszkola dziecko z goraczka 39 stopni, jeszcze w dobie covida, brawo poprostu.. ale tak to jest, czopek w pupke i do przedszkola.. a personel przyklaskuje, jak nie posylalam dziecka z przeziebieniem, to wrecz slyszalam, ze katar to nie choroba.. to tylko w Polsce takie cuda na patyku..
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl