17.12.2021, 11:43 | czytano: 2505

Dziś otwarcie jarmarku, ale bez lodowiska

zdj. Podhale24
NOWY TARG. - Wykonawca mobilnego lodowiska na Rynku poinformował Urząd Miasta, iż ze względu na poważną awarię w agregacie chłodniczym nie jest w stanie przygotować gotowości lodowiska na dzień 17 grudnia. Firma po usunięciu awarii niezwłocznie rozpoczęła proces mrożenia tafli - tłumaczy Arkadiusz Szymczyk.
Kierownik Referatu Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta dodaje, że zaplanowane na godzinę 16.00 uroczyste otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego odbędzie się.
W programie znajdzie się między innymi oficjalne powitanie wystawców, rozświetlenie miejskiej choinki - ten akcent świąteczny podkreśli dodatkowo występ zespołu Mali Śwarni i "spotkanie ze Świętym Mikołajem".

Na płycie Rynku stoją już kramy ze świątecznym asortymentem, a w zagrodzie można oglądać alpaki i owce.

Z uwagi na kłopoty z zamrożeniem tafli mobilnego lodowiska planowane w ramach otwarcia targów elementy programu związane z pokazami łyżwiarskimi i hokejowymi oraz dyskoteką na lodzie zostały przełożone na przyszły tydzień.

- Odbędą się w środę 22 grudnia od godziny 17.00. Szczegółowe informacje zostaną przekazane na początku przyszłego tygodnia - zapewnia Arkadiusz Szymczyk.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nowotarski Miś17.12.2021, 13:14
U Watychy wszystko jest na odwrót. Przecież można było otworzyć lodowisko bez otwierania targów?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl