18.12.2021, 10:00 | czytano: 2888

Jest przykładem determinacji i hartu ducha. Zasłużyła na medal

Fot. Bartłomiej Zborowski @Paralympic_PL
Renata Kałuża została uhonorowana medalem gminy Czarny Dunajec.
- Od wielu lat jako członek kobiecej kadry narodowej w kolarstwie ręcznym osiągała sukcesy na najwyższym światowym poziomie, przyczyniając się do promocji gminy Czarny Dunajec w kraju i za granicą. Jest przykładem niezwykłej determinacji i hartu ducha. A co za tym idzie - wzoru do naśladowania dla innych, szczególnie dla młodego pokolenia. Często podkreśla, że pochodzi z Czarnego Dunajca. Jest powodem do dumy dla wszystkich mieszkańców - uzasadniał podczas ostatniej sesji sekretarz gminy Michał Jarończyk.
Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o nadaniu jej medalu. Renata Kałuża od 2010 roku jest reprezentantką kadry narodowej w kolarstwie ręcznym. - Po kilku latach treningu zaczęła odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej w zawodach najwyższej rangi. W latach 2008-2013 pracowała w urzędzie gminy Czarny Dunajec, łącząc treningi z pracą w samorządzie - przypominał sekretarz Michał Jarończyk. Mówił, że największym dotychczasowym sukcesem w jej karierze jest zdobycie brązowego medalu w rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas na paraolimpiadzie w Tokio w sierpniu tego roku. Na tych samych igrzyskach w wyścigu ze startu wspólnego zajęła 4. miejsce.

- Bardzo wysokie miejsca zajęła również 5 lat wcześniej podczas paraolimpiady w Rio de Janiero. Była to lokata 4. i 5. Także na poziomie mistrzostw świata osiągnęła znakomite wyniki i zdobywała medale niemal nieprzerwanie od roku 2013 - odczytywał uzasadnienie uchwały o nadaniu medalu sekretarz Jarończyk.

„Kapituła pozytywnie zaopiniowała wniosek o nadanie medalu dla Pani Renaty Kałuży, zwracając uwagę na wyjątkowe osiągnięcia kandydatki, jak również pełną determinacji postawę i wkład w promocję Gminy Czarny Dunajec” - brzmi uzasadnienie uchwały.

ag
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl