19.12.2021, 12:08 | czytano: 3968

Przyznano stypendia starosty tatrzańskiego dla najlepszych absolwentów szkół ponadpodstawowych (zdjęcia)

zdj. Starostwo Powiatowe w Zakopanem
ZAKOPANE. W DW Hyrny odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów starosty tatrzańskiego tegorocznym laureatom. Uhonorowano najlepszych absolwentów szkół ponadpodstawowych w powiecie tatrzańskim.
Są to jednorazowe nagrody o wartości 3-, 4 - i 5 tysięcy zł dla absolwentów szkół kończących się maturą oraz 1 500, 2 tys. i 3 tys. zł dla absolwentów szkół branżowych. W tym roku dyrektorzy szkół ponadpodstawowych złożyli 22 wnioski o takie stypendia.
- To wielkie wydarzenie dla młodych ludzi, którzy otrzymują dzisiaj stypendia jak i nagrody w związku z wynikami osiągniętymi w różnego rodzaju zawodowych, przedmiotowych konkursach - mówił podczas uroczystości starosta Piotr Bąk. - To także sukces ich opiekunów, nauczycieli, a przede wszystkim rodziców i rodzin. Żyjemy przecież w rodzinie i sukces każdego dziecka jest sukcesem rodzinnym. Wydaje mi się, że w życiu każdego młodego człowieka taki moment, kiedy osiąga pierwsze sukcesy jest szalenie ważny. W moim głębokim przekonaniu inwestycja w edukację to jedna z najlepiej rentujących inwestycji w życiu. Owszem można mieć duży majątek, można mieć znaczącą pozycję społeczną, ale wszystko to jest zależne od koniunktur, od różnych czynników zewnętrznych, które są zmienne. Dzisiaj jest sukces, jutro może być całkiem niedobrze. Natomiast to co mamy, to co uzyskaliśmy dzięki edukacji jest nasze i zawsze możemy to spożytkować. Społeczeństwo oparte na wiedzy jest jak najbardziej trafnym określeniem naszych czasów, potwierdzają to badania naukowe, pokazuje to życie. Lata, które nadchodzą będą latami, gdzie będzie ogromne zapotrzebowanie na ludzi kwalifikowanych z dużymi kompetencjami. Kompetencje te trzeba zdobywać, dlatego serdecznie gratuluję tym, którzy dostali się już na studia, którzy wybrali konkretne kierunki i w tych kierunkach podążają. Polska potrzebuje ludzi wykształconych, dlatego wierzę w wasz sukces.

Jak dodał starosta - "rok szkolny 2020/2021 nie należał do najłatwiejszych. To rok covidowy, który zapisze się w pamięci jako czas pracy zdalnej" - Czegoś takiego w historii edukacji w Polsce jeszcze nie było. Zdania na temat efektywności tego rodzaju nauki są podzielone. Statystyki pokazują, że na terenie naszych szkół, na terenie naszego powiatu było całkiem dobrze. Zdawalność matur w roku 2020/2021 w powiecie tatrzańskim była wyższa niż w Polsce i wyższa niż w Małopolsce. Jestem pełen uznania, zwłaszcza dla tych nauczycieli, którzy wyszli ponad tą średnią, którzy znaleźli czas, znaleźli w sobie siły i potrafili odnaleźć talenty wśród młodzieży. Przyjmijcie moje gratulacje - podsumował samorządowiec.

opr.s/ zdj. Starostwo Powiatowe w Zakopanem
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl