21.12.2021, 12:15 | czytano: 5873

7 zgonów na COVID-19 ostatniej doby na Podhalu

26 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie nowotarskim, 7 w tatrzańskim, 7 zgonów na COVID-19, 1413 osób na kwarantannie - to dane o pandemii na Podhalu za ostatnią dobę.
Łącznie w Polsce mamy dziś 13806 nowych zakażeń i 538 przypadków śmiertelnych.
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
antycovidian23.12.2021, 21:57
Skoro Płaczek Ci nie pasuje, to odsyłam do Pawła Klimczewskiego - pawelklimczewski...
Guacamayo23.12.2021, 16:38
@antycovidian
"to które dane wg. Ciebie są prawdziwe ?"

Zacytuję samego siebie: "Marginesy błędów związanych z całą obecną sytuacją są na tyle szerokie, że najprawdziwsza prawda nie ma szans na ujawnienie się." Prawdziwe dane są takie, że w ostatnim roku zmarło niecałe 1,5% zaszczepionych Polaków (czyli kilkaset tysięcy) i liczba ta będzie wzrastać, aż za kilkadziesiąt lat osiągnie 100%.

Co do polecanej książki: Światem rządzą pieniądze, a i coraz więcej ludzi preferuje walkę po trupach do celu zamiast wspomagać słabszych i potrzebujących. Tym samym odchodzimy od utopijnej rzeczywistości, w którą autor teoretycznie wierzy. On sam każe sobie płacić - też podporządkowuje się pod dyktando pieniądza. Rozumiem, że za pracę należy się zapłata, ale jeśli naprawdę zależy mu na uświadomieniu ludzi, dlaczego każe sobie za to płacić? Odpowiedź jest jedna: Dla KASY. Jest to przykre, choć poniekąd zrozumiałe, dlatego nie potępiam. Jest popyt, to jest i podaż.

@rozsądek
Wydaje mi się, że sam nie rozumiesz, czym może być tak zwany niepożądany odczyn poszczepienny. Polecam wspominany wcześniej bezwartościowy, pełen kłamstw i bzdur raport NOP (które chyba wg Ciebie NOPami nie są - jeszcze nie wiem dlaczego, ale się dokształcę w wolnej chwili i spróbuję zrozumieć Twój tok myślenia). Jest tam rozpiska ciężkich i poważnych przypadków wraz z kategorią odczynów, a także informacje o hospitalizacji i śmierci. Kto wie, może to nie ja, lecz Ty musisz się dokształcić? W końcu człowiek uczy się przez całe życie.
rozsądek....23.12.2021, 12:05
@Guacamayo
Czy wiesz, co to NOP? Po wpisie widzę, że NIE !!!!

DOKSZTAŁĆ SIĘ !!!
antycovidian23.12.2021, 11:41
"Rozbawiłeś mnie tym tekstem. No ale dobra, załóżmy, że wszyscy kłamią, a wszelkiego rodzaju statystyki, mimo przypisania każdego przypadku do konkretnego imienia i nazwiska wraz z datą i miejscem oraz wieloma innymi niezbędnymi oraz zbędnymi informacjami, to stek kłamstw i wymysły rozpowszechniane przez wielkiego Cthulhu."

Po raz kolejny odsyłam do "To się samo komentuje" - są to oficjalne dane prezentowane w komunikatach przez min. zdrowia, PZH itd. na ich stronach internetowych, którymi posługuje się rząd. Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię - to które dane wg. Ciebie są prawdziwe ? Dane te dla mnie są farsą i mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, co mnie nie dziwi, gdy ma się za doradców takich ludzi - jacy są (daruję sobie wymieniać z nazwiska, każdy wie o kim mowa.
Dziękuję za życzenia - również życzę wszystkiego najlepszego.
Guacamayo22.12.2021, 23:42
Rozbawiłeś mnie tym tekstem. No ale dobra, załóżmy, że wszyscy kłamią, a wszelkiego rodzaju statystyki, mimo przypisania każdego przypadku do konkretnego imienia i nazwiska wraz z datą i miejscem oraz wieloma innymi niezbędnymi oraz zbędnymi informacjami, to stek kłamstw i wymysły rozpowszechniane przez wielkiego Cthulhu. Kto wie, może się okazać, że i Twoje nazwisko pojawia się gdzieś, gdzie nie powinno w tym kłamliwym systemie.
Co do siewców antyszczepionkowej nowiny, pamiętaj, że opinia prywatna i opinia publiczna wyrażona przez tę samą osobę nie musi być identyczna. Nie wierz bezgranicznie we wszystko, co usłyszysz. Marginesy błędów związanych z całą obecną sytuacją są na tyle szerokie, że najprawdziwsza prawda nie ma szans na ujawnienie się. Ludzkość jest narażona na coraz większy stres - do tego prowadzi większość rządów. Prawda, że obecna sytuacja na świecie irytuje Cię bardziej niż ponad 2 lata temu? Stań obok tego i rób to, co sam uważasz za słuszne, bo padniesz na serce i wpiszą Ci to, co tam uważasz, że lekarze - wierni słudzy wielkiego amerykańskiego wodza - wpisują.
Raz jeszcze dzięki wielkie za poprawę humoru i przepraszam za nieco ironii z mojej strony. Zdowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzę!
antycovidian22.12.2021, 14:22
@Guacamayo
Ofiar śmiertelnych nie było ? bo ja znam przynajmniej kilka. Ten nierząd okłamuje nas codziennie, ich wyliczenia, statystyki (sanepidowskie też) są przekłamane i nie prawdziwe, mają się nijak do rzeczywistości. Bywa, że rząd - ministerstwo zdrowia, samo sobie zaprzecza. Polecam - "to się samo komentuje" Grzegorza Płaczka
Guacamayo22.12.2021, 12:53
@antycovidian
Źródło: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - raport z 15 grudnia
Na ponad 44 miliony dawek poważnych i ciężkich NOP nieco ponad 2 tysiące, co daje szansę około 1 na 22 tysiące (co teoretycznie daje 1-2 osoby na cały Nowy Targ). To są DANE OFICJALNE. Możesz sobie pisać, że znasz ponad 15 osób z powikłaniami poszczepiennymi z Nowego Targu (czy to prawda, czy nie, nie ma żadnego znaczenia), ale nie będzie to miało odzwierciedlenia w skali makro. O szacowaniu danych już pisałem (ba, nawet widełki podałem, żeby wskazać możliwe rozbieżności), może przeczytaj sobie jeszcze raz ze zrozumieniem zanim zarzucisz nieprawdę.
PS. Coś mnie ominęło, czy główna przyczyna zapalenia mięśnia sercowego w ciągu ostatnich miesięcy zmieniła się z przechorowania covid na zaszczepienie? Nie wrzucajcie wszystkiego do jednego worka, każdy organizm jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Ale większość chyba woli patrzeć schematami i wypisywać bzdury, które pasują do przyjmowanej tezy.
antycovidian22.12.2021, 10:47
To mówi samo za siebie

"Piotr Szlachtowicz - Umiera zawodowy tancerz. Umiera pływak, piłkarz i wielu innych... Mainstream udaje głupka, że to tylko koinsydencja. Nie na długo. Ludzie to widzą, a szczególnie ta która jest jego częścią. Możecie próbować zasypać ciała, ale nie dacie rady zakamuflować waszych zbrodni."
antycovidian22.12.2021, 10:36
@Guacamayo
Podajesz nieprawdziwe informacje - odsyłam na oficjalną stronę ministerstwa zdrowia. Tylko 6 osób z powikłaniami poszczepiennymi w Nowym Targu ??? - ja znam ponad 15 i kilka przypadków śmiertelnych ludzi w różnym wieku.
Guacamayo21.12.2021, 20:50
Spory między zwolennikami i przeciwnikami szczepień mogą być spowodowane m.in. różnym poziomem akceptacji powiązanego z nimi ryzyka. Mając oficjalne dane 1 ciężkiego NOP na 22 tysiące szczepionek (nieoficjalne dane można jedynie szacować: od 1 na 5 tys. do nawet 1 na 50 tysięcy szczepionek) część osób uzna to za znakomity wynik, a część za niedopuszczalny. Można powiedzieć, że jeżeli w samym Nowym Targu z powodu powikłań pocovidowych cierpi ponad 6 osób, to ryzyko powikłań po szczepieniu jest niższe niż ryzyko powikłań po chorobie. To oczywiście przy najbardziej optymistycznym założeniu, że przechorowanie covida wpływa negatywnie na zdrowie 1 osoby na 5 000. Jednocześnie nie musi to być argument przekonujący niezdecydowanych. Każdy może wierzyć w to, co chce.
nie góral21.12.2021, 18:52
mjz oczywiście ,że są bezpieczne < nie namawiam absolutnie do szczepień tylko nie miejcie pretensji do innych ,że musicie siedzieć w domu i tylko tej władzy możecie zawdzięczać to ,że restrykcje są dużo mniejsze niż w innych krajach < jak narzekacie to proszę spróbować się wynieść z Polski i tam dyskutować < życzę dużo zdrówka i rozsądku na nadchodzące Święta
LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ W KOŃCU !!!21.12.2021, 18:01
Wszyscy znajomi, którzy się zaszczepili, chorują na "słynnego świrusa", w rodzinie, nawet mam zmarłych po zaszczepieniu, więc pytam:
Po co, tak naprawdę te szczepionki ?!?!
Wicher21.12.2021, 17:35
do mjz

A Ty kto ? Nawaniaj do tego eksperymentu medycznego swoich bliskich rodziców swoje dzieci , wnuki a od ludzi wolnych wara ci ...u !!!
Osiol21.12.2021, 16:06
Skutki szpryc są chyba gorsze niż sama choroba i ta ułuda ze lżej ze lagodniej.... A co z tymi co już mają odporność i sami nie wiedzą kiedy ja nabyli bo tak lagodnie przeszli bez niczego...
20proc dzieci mniej 150tys zgonów lub więcej ponad normę jak to nie depopulacja to co
Zakres powiklan nieskończenie wielki.... Nawet problemy z erekcją co pomniejszy jeszcze przyrost....
I
Taki atak biologiczny na NATO i resztę świata jest bezkarny...A więc jest uzgodniony z największymi graczami tego świata... Powinniście zaprowadzić też do nich swoje dzieci pewne grupy zawodowe utraciły wstyd po podwyżkach rozdawanych na prawo i lewo i zrobią wszystko...

A najgorsze to te brednie przez polskojęzyczną prasę tv i radio którzy wyśmiewają wszystkich przeciwników i rzucają się na nich jak sfora psow

Też oczekuje je jakiś piesek systemu mi się do penciny rzuci już rozbujałem kopyto he he he
otwórz oczy21.12.2021, 15:24
do mjz

Są bezpieczne *

* zgony i powikłania są wpisane w słowo Bezpieczne z uwagi na większe korzyści jak straty

Wydaje się że celowo piszesz te brednie żeby zobaczyć reakcję innych
otwórz oczy21.12.2021, 15:20
Zbawienne szczepionki okazały się bezużyteczne poza tym że "pomaga" w uniknięciu ciężkiego przebiegu. Dodam że nie jestem przeciwny przyjęciu szprycy ale sami zobaczcie jak wyglądają statystyki .W UK w szczycie 3 fali zachorowało 68 tyś przy praktycznie zerowym szczepieniu ,teraz przy 70 %
szczepień mają 92 tyś hmm .Niemcy przy trzeciej fali mieli 31 tyś teraz mają
76 tyś
Podobnie wypadają te kraje :Dania,Słowacja,Szwajcaria,Węgry,Austria,Izrael,Czechy,Finlandia,Holandia,Grecia,Chorwacja i wiele więcej !!!

Oczywiście są kraje takie jak np. Portugalia czy Szwecja a nawet Polska że kolejna fala okazała się spadkowa.
Tylko nie piszcie że teraz chorują nie zaszczepieni bo ja nie jestem zaszczepiony czy moja najbliższa rodzina a wszyscy chorowali rok temu.

Tyle są "Warte" wasze szczepionki niestety .
Osobiści to wolałbym żeby te szczepionki miały taki efekt jak producenci zakładali na początku.

Śmiejecie się z osób które tego zrobić nie chcą ,ale robicie to z uwagi na to że czujecie się oszukani przez system i własną bezradność wylewacie na innych.Oczywiście ktoś będzie pisał że to medycyna ,postęp itp itd że trzeba ufać służbie zdrowia,rządowi i największym firmą farmakologicznym -My jesteśmy dla nich tylko środkiem utrzymania !!

Pfizer już wyznaczył datę końca "pandemii" na rok 2024 takie o to ich przewidywania i jak to delikatnie ujęli covid będzie Nam już towarzyszył jak grypa .Dziękuje nie mam więcej pytań
P.S nie próbujcie nikogo przekonać na siłę do szczepień o których nie macie pojęcia tak jak lekarze którzy nie wiedzą co będzie za 10 lat twierdząc że wiedząc !!Wy będziecie odpowiedzią na nurtujące Nas pytanie za 10-15 lat .Mam na dzieję że nie będzie żadnych bo nikomu źle nie życzę
Osiol21.12.2021, 14:59
A kiedy odszkodowania od tych co wyprodukowali i zlecili produkcję tej broni czy ich ktokolwiek chce pociągnąć i czegokolwiek od nich żądać
mjz21.12.2021, 13:21
Szczepcie sie ludzie i namawiajcie do szczepień znajomych, rodzinę, sąsiadó etc. Szczepionki są bezpieczne i mogą uratować życie.
EK12721.12.2021, 13:15
A ilu zaszczepionych zmarlo przed uplywem 14 dni od przyjecia preparatu???Tajemnica nie?
Uff21.12.2021, 13:13
Dobrze ze już nie ma innych chorób, jeżeli się nie zarazicie to będziecie żyć wiecznie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl