23.12.2021, 14:13 | czytano: 4659

Kolejna kradzież koszy z przystanków. Gmina reaguje

Przystanek na Kaniówce. Fot. Robert Miśkowiec
W nocy skradziono 5 koszy na śmieci znajdujących się przy gminnych przystankach i zatoczkach w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Brzegach i Czarnej Górze. - Nie jest to pierwszy raz kiedy musimy interweniować, podobne akty wandalizmu miały już miejsce we wrześniu i październiku tego roku - informuje bukowiański urząd gminy.
Tym razem kosze zniknęły z przystanków: ,,Kaniówka” w Białce Tatrzańskiej, przy sklepie ,,Modom” w Bukowinie Tatrzańskiej, ,,na Grapie’’ koło myjni samochodowej w Białce Tatrzańskiej, zatoczka na ulicy Halnej w Brzegach (przy krzyżu) i koło kościoła w Czarnej Górze
- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców, którzy posiadają domowy monitoring, o przeanalizowanie nagrań z zeszłej nocy. Prosimy o zgłaszanie wszelkich informacji, które mogą być pomocne w uchwyceniu sprawcy/sprawców kradzieży - apeluje samorząd. - Przystanki komunikacji gminnej i ich infrastruktura są dobrem wspólnym, które ma ułatwić codzienne funkcjonowanie mieszkańcom gminy i przebywającym na wczasach turystom. Dziękujemy wszystkim, którzy korzystają z tych dóbr z należytą kulturą i jednocześnie apelujemy o interweniowanie w sytuacjach gdy dochodzi do niszczenia tego mienia.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol23.12.2021, 15:01
Zaraz zaraz zasypane wszystko a,, pamiątkę '' z gór trzeba przywieźć cieszcie się ze wiaty przystanków nieatrakcyjne...
andrew23.12.2021, 14:45
Bardziej potrzebne są w pensjonatach uczciwych przedsiębiorców!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl