27.12.2021, 20:26 | czytano: 4329

Maryna Gąsienica-Daniel ma koronawirusa

Fot. Polski Związek Narciarski
Pochodząca z Zakopanego nasza najlepsza alpejka nie wystartuje w Pucharze Świata w Lienz otrzymała pozytywny wynik testu na Covid-19 i będzie odbywała w Polsce izolację.
- Maryna Gąsienica-Daniel przechodzi chorobę bezobjawowo - poinformował Polski Związek Narciarski.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
panika28.12.2021, 15:05
A ja nie mam głupoty bezobjawowej jak fani śfirusa.
jo28.12.2021, 11:26
wielkie halo ponad pól swiata zakazonych a tu wiadomosc ze ktos ma jaja!!!
Guacamayo28.12.2021, 11:10
Do wszystkich zdrowych - z objawami i bezobjawowo:

"W medycynie znane są choroby, które przebiegają bezobjawowo. Utajona cukrzyca może zostać wykryta nawet po kilku latach od zachorowania. Ponad połowa przypadków cukrzycy typu 2 przez długi czas przebiega bezobjawowo, dlatego lekarze, w ramach profilaktyki, zalecają regularne kontrolowanie stężenia glukozy we krwi, co dotyczy zwłaszcza osób prowadzących niezdrowy styl życia i osób z innych grup podwyższonego ryzyka.

Bezobjawowe mogą być nowotwory. Na początku choroba nowotworowa przebiega bezobjawowo. Dolegliwości zazwyczaj pojawiają się w późniejszych stadiach zaawansowania i nie są charakterystyczne? - wskazuje Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej.

Do tzw. cichych zabójców zaliczany jest rak trzustki. Po diagnozie mniej niż 10 proc. pacjentów przeżywa pięć lat, właśnie dlatego, że w początkowej fazie choroby nie doświadczają budzących niepokój objawów.

Bezobjawowo może przebiegać nawet zawał serca. -Brak objawów lub objawy niecharakterystyczne nie muszą oznaczać, że rozpoznanie zawału serca nie wchodzi w grę. U pacjenta, który przebył 'niemy' zawał serca, prawie zawsze powstaje blizna, rozpoznawana później w EKG przez lekarza? - wyjaśnia dr n. med. Agnieszka Tycińska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w portalu Medycyna Praktyczna.

Na liście chorób, które mogą przebiegać bezobjawowo, są też świnka, wirusowe zapalenie wątroby typu B, a także grypa."
Osiol28.12.2021, 11:00
Trzy lata temu gdybyś chciał l4 na bezobjawowa chorobę lekarz by się ubawił teraz po podwyżkach kilkukrotnych wszystkie służby godzą się na wszystko lekarzy którzy są przeciw rada lekarska usuwa.... I tak będzie do dnia aż nikt nam kasy nie będzie chciał pożyczyć by te podwyżki sponsorować.....
takitam.28.12.2021, 09:42
bezobjawowy objaw - toz to tylko ten ciemnowidz jackowski potrafi dostrzec!!! baju, baju, muszki fajdaju itp, itd, bla, bla, bla... bezobjawowa obecnosc szarych komurek.
BEZOBJAWOWE USUNIĘCIE ZAWODNIKA28.12.2021, 09:25
Jak nie wiadomo, jak się pozbyć niewygodnego zawodnika, to robi Mu się test pozytywny i zawodnik jest "dyskwalifikowany" ;)
Większa szansa dla pozostałych :)
Tak się zaczyna usuwać ludzi niewygodnych - co będzie dalej ??
ciekawski28.12.2021, 08:45
Już się nie pisze - nie używa określenia "choroba bezobjawowa", bo takiej choroby, takiego określenia nie ma, tylko jak w moim przypadku - "skąpo objawowo", choć też nie wiem, czy taka choroba, takie określenie jest prawidłowe.
Prawnik28.12.2021, 07:52
To jest po prostu niesamowite. BEZOBJAWOWO!! ciekawa jestem ile razy i jakie inne choroby przechodzi każdy z nas bezobjawowo. I zaczniemy robić testy na inne choroby to Matko Boska
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl