29.12.2021, 11:01 | czytano: 1396

Wracają do dyscypliny na sesjach rady w Zakopanem. Czy dojdzie do wyłączania mikrofonów?

Fot. Marcin Szkodziński
Maksymalny czas wypowiedzi radnego to 5 minut, a przewodniczącego klubu 10. Przewodniczący przypomina o swoim prawie odbierania głosu.
Przewodniczący Rady Miasta Zakopanego Jan Gluc na początku sesji przypomniał o dyscyplinie wypowiedzi jakiej radni podlegają.
- Głos w dyskusji nie może trwać dłużej, niż 5 minut w przypadku wypowiedzi radnego i 10 minut dla przewodniczącego klubu - przypomniał. W przypadku kolejnego wystąpienia czas skracany jest odpowiednio do maksymalnie 3 i 5 min.

Przewodniczący przypomniał, że ma prawo udzielać głosu poza kolejnością zgłoszeń, jeżeli jest to potrzebne w dyskusji, a także ma prawo dobierać głos.

- Jeżeli radny mówi nie na temat lub przedłuża swoje wystąpienie to przewodniczący po dwukrotnym upomnieniu może odebrać głos - informował Jan Gluc. Radny, któremu głos został odebrany może odwołać się od decyzji do Rady, która ma zadecydować o ewentualnym dalszym przemówieniu radnego.

Obecnie w przypadku wystąpień budzących wątpliwości ogłaszana była przerwa w obradach. Przewodniczący Rady przypomniał, że ma prawo od wyłączenia mikrofonu radnemu, który złamie przyjęty regulamin.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
p29.12.2021, 13:09
przewodniczącego powinna przeszkolić i udzielić rad - witek z ulicy wiejskiej ...
Osiol29.12.2021, 11:28
,,,Pożegnanie z wolnością''''. Lech Makowiecki oddaje cała prawdę o tej wolności.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl