02.01.2022, 16:13 | czytano: 3207

Ranne psy i koty trafią do gabinetu przy ul. Ludźmierskiej

zdj. Dorota Rajca
NOWY TARG. Urząd Miasta podpisał umowę na całodobową opiekę weterynaryjną dla zwierząt, które ucierpią w zdarzeniach drogowych, do których dojdzie na terenie Miasta. W tym roku opiekę taką zapewni lek. wet. Anna Szeliga, mająca swój gabinet przy ul. Ludźmierskiej.
Zgodnie umową, lekarz podejmie interwencje na podstawie zlecenia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, bądź upoważnionego pracownika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.
Co to oznacza w praktyce? Jeśli zauważymy na drodze ranne zwierze - powiadamiany o tym Policję lub UM. Potem procedura toczy się już poza nami.

Jeśli ktoś "na własną rękę" zabierze zwierze do weterynarza, sam poniesie koszty leczenia. Bo w takim przypadku nie będzie można domagać się zwrotu kosztów swojej interwencji. "Taka procedura praktykowana jest od lat" - wyjaśnia magistrat.

Podpisano także umowę na usuwanie martwych zwierząt z pasa dróg miejskich. Podobnie jak w roku ubiegłym - usługę tę będzie świadczyć firma DANKON z Sękowej.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Pati04.01.2022, 22:38
Bardzo byłem zadowolony z usług tego gabinetu. Miło mnie przyjęto i moim pupilem należycie się zainteresowano. Cieszę się że będą miał gdzie się udać z potrzebującym pomocy zwierzęciem których nie tak mało zostaje rannych na naszych drogach. Zresztą bywają ludzie którzy specjalnie starają się zrobić krzywdę na drodze napotkanemu zwierzęciu. Pozdrawiam
Girlanda04.01.2022, 07:27
Potwierdzam, bardzo slabiutkie Panie weterynarki a wlasciwie chyba jedna bo druga tylko pomaga. Nie potrafily dobrze zbadac psa, zaproponowac leczenia. Do tego trudno sie bylo do nich dodzwonic. Szkoda, ze weterynarze w Nowym Targu sa tacy kiepscy :(
Życie03.01.2022, 09:33
Do MMhhmm
Ja tam leczyłam swoją Rosję i do końca panie dobrze się nią opiekowały. Pomogły się godnie pożegnać. Teraz mam kolejnego psa i przyszłam go przebadać, obejrzeć czy wszystko ok. Nie było żadnego problemu, panie cierpliwie odpowiadają na pytania. /.../ A co do pań weterynarek, to niedługo je odwiedzę z moim Niko. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ciężką pracę na rzecz zwierząt.
...03.01.2022, 06:42
Całodobowa opieka- ha ha! Jak potrzebowałem weterynarza w niedzielę, to niestety w tym gabinecie nikt nie odbierał.
Mmhhmm02.01.2022, 18:37
Do tych dwoch naburmuszonych pan? Nie polecam gabinetu. Leca na ilosc nie jakosc. Jak sam nie zapytasz co dolega psu to niczego sie nie dowiesz. I do tego staromodne podejscie do wychowywania i utrzymania zwierzat. Kiedy przyjdizesz na badania coroczne, panie patrza jakbys z drzewa spadl.. trzeba sie doedukowac potem otwierac gabinet.
gargulec02.01.2022, 17:56
bardzo dobry weterynarz
polecam
Żanetka Lyta
Ted02.01.2022, 17:40
Świetnie, Pani Doktor z powołaniem i wiedzą, a nie to co poprzednik....
mm02.01.2022, 16:14
Cudownie <3 Brawo!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl