04.01.2022, 08:51 | czytano: 1153

Weekend sylwestrowy w Zakopanem - podsumowanie pracy policjantów

Fot. KPP Zakopane
W weekend sylwestrowy tatrzańscy i małopolscy policjanci przeprowadzili aż 452 interwencje. Szacujemy, że Nowy Rok w powiecie tatrzańskim przywitało około 100 tysięcy turystów. Poważnych zdarzeń kryminalnych i losowych nie odnotowano.
W Zakopanem i miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego już na kilka dni przed Sylwestrem hotele, pensjonaty i kwatery prywatne zapełniły się dziesiątkami tysięcy turystów. Większość z nich przyjechała własnym samochodem co powodowało okresowe zatory i paraliż komunikacyjny w Zakopanem. Drogówka w związku z tym miała pełne ręce roboty. Odnotowano 32 kolizje drogowe, 15 interwencji dotyczących nieprawidłowego parkowania oraz zatrzymano 4 pijanych kierowców. W noc sylwestrową nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu tatrzańskiego i wielu turystów dbało ponad 300 małopolskich policjantów. Podczas imprezy masowej na Równi Krupowej, gdzie zgromadziło się blisko 40 tysięcy osób nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń z wyjątkiem fałszywego alarmu o podłożonym ładunku wybuchowym. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem. Do rana w różnych częściach miasta policjanci podejmowali liczne interwencje, aby zapewnić porządek i bezpieczeństwo. Gro z nich dotyczyło zakłócenia spokoju i ciszy nocnej.
Bilans długiego sylwestrowego weekendu to 452 interwencje, 892 wylegitymowane osoby, 29 zatrzymanych osób w tym 14 do wytrzeźwienia i 15 na gorącym uczynku przestępstwa. Wśród nich znalazło się dwóch mieszkańców powiatu nowotarskiego, którzy 31 grudnia na Krupówkach uderzyli interweniującego policjanta butelką w głowę. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia. Wśród odnotowanych w ten weekend zdarzeń znalazło się 12 kradzieży, 10 oszustw, 5 uszkodzeń ciała, 3 narkotykowe i 1 rozbój. Niestety były wśród nich zgłoszenia dotyczące wirtualnych kwater. Skala tego typu zgłoszeń z roku na rok jest coraz niższa. Obecnie odnotowaliśmy dziesięć takich zdarzeń, a w ubiegłych latach było dwa lub trzy razy więcej.

Pomimo 452 interwencji w miniony weekend nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń kryminalnych w powiecie tatrzańskim.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Nn04.01.2022, 09:02
Tak pilnowali że w noc sylwestrową włamali się do kiosku przez przednie okno na ulicy Kościuszki 100 m od sceny
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl