04.01.2022, 15:40 | czytano: 17003

Areszt dla podpalacza z Ludźmierza

Fot. KPP Nowy Targ
Trzymiesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec 29-letniego sprawcy podpalenia zabudowań gospodarczych w Ludźmierzu. Podejrzany usłyszał zarzuty i grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.
31 grudnia około godziny 6, w Ludźmierzu doszło do pożaru zabudowań. Paliły się dwa budynki gospodarcze. Jeden z nich był połączony ze stajnią. Kiedy wybuchł pożar, stajenny powiadomił właścicieli i udało się wypuścić ze stajni wszystkie zwierzęta. Straty oszacowano na kwotę blisko pół miliona złotych.
Miejsce pożaru objęte było monitoringiem, jednak początkowo wszystko wskazywało na to, że uległ on zniszczeniu. Jednakże po kilku godzinach udało się odtworzyć nagranie, na którym widać było moment podpalenia budynków gospodarczych. Właściciel rozpoznał widocznego na nagraniu podpalacza. Okazało się, że sprawca podpalenia, poprzedniego dnia przyjechał wraz z dziewczyną do stajennego, który był jego znajomym, na Sylwestra. Noc spędzili w pokoju na terenie posesji poszkodowanego. Ustalono, że podczas pożaru i trwania akcji gaśniczej sprawca podpalenia stał i przyglądał się wszystkiemu, po czym wsiadł z dziewczyną do bmw i odjechał w nieznanym kierunku.
29-latek nie odjechał daleko, gdyż około godziny 9 został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w Lasku, kiedy kierował nietrzeźwy samochodem i został zatrzymany w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu.

29-latek z województwa mazowieckiego już nie opuścił progów komendy. 1 stycznia został przesłuchany i usłyszał zarzuty spowodowania pożaru zagrażającemu mieniu w wielkich rozmiarach i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu, grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet do 10 lat. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
SUBZERO HC04.01.2022, 19:42
Wszawa wies nad Wisla i wszystko jasne! Mozgi mniejsze od grochu,podejrzewam ze byl pod wplywem narkotykow,pewnie bialego syfu.
do KLIO04.01.2022, 19:11
samochody często są w leasingu albo po prostu wypożyczone i wtedy nie można go zarekwirować.....
Dziwna sprawa04.01.2022, 16:21
O co chodzi w tym wszystkim tak po prostu przyjechał z daleka żeby sobie stajnie podpalić dziwne to wszystko.
Takich to ciężko nazwać ludźmi04.01.2022, 16:08
/.../ Za każde z tych przestępstw to normalna kara do 10 lat , a jak się dobrze policzy to ten warszawiak to za 40 lat nie powinien wyjść. Taka powinna być normalna kara dla takich zdziczałych ludzi , a nie patyczkowanie się z nimi . A więzienie to nie wczasy , tylko ciężka praca i spłacanie wyrządzonej szkody do końca życia , wtedy doceni i uszanuje cudzą własność taki gnojek pospolity .
klio04.01.2022, 15:35
A co z BMW.czy zarekwirowane jako przedmiot przestępstwa? Wyszło nowe prawo,niech go egzekwują,porządny człowiek będzie się bał a przestępca śmiał się w oczy władzy i obywatelom.Róbcie coś wreszcie bo macie poparcie od obywateli!
klio04.01.2022, 15:31
W takim ''świętym'' Ludżmierzu a tyle przestępstw i nienawiści do bliżniego?
German04.01.2022, 15:20
Brawa dla policjantów.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl