05.01.2022, 21:22 | czytano: 4269

Moc atrakcji, czyli Noworoczny Mecz Charytatywny Winter Classic

NOWY TARG. Już w tę sobotę rozegrany zostanie Noworoczny Mecz Charytatywny Winter Classic Nowy Targ.
To jedno z największych wydarzeń sportowo-charytatywnych na Podhalu. Tym razem uczestników gromadzi 6-letni Maksymilian Łajka z Nowego Targu. Chłopiec choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a- DMD. Zbierane będą środki na rozpoczęcie i kontynuację kosztownej rehabilitacji.
- Widowisko rozpoczniemy od pojedynku Winter Classic z kobiecą drużyną MMKS Podhale, po czym do boju przystąpią najmłodsi adepci hokeja. Tu nie ma straconych piłek. To trzeba zobaczyć. I finałowy pojedynek, w którym zespół Winter Classic - naszpikowany gwiazdami hokeja ulicznego, zmierzy się z pierwszym zespołem klubu hokejowego KH Tauron Podhale Nowy Targ prowadzonym przez trenera Andrieja Gusowa - zapowiadają organizatorzy.

Noworoczny Winter Classic to także licytacje. I to jakie...

- Zapraszamy na szaloną voucheriadę, gdzie poza atrakcyjnymi voucherami nagrodą główną jest wycieczka do ciepłych krajów! Jak co roku będą do nabycia paczki pełne niespodzianek. Dla pierwszych nabywców przewidujemy nieszablonowe opakowania. Dla najmłodszych i nie tylko liczne konkursy z cennymi nagrodami. I masa, masa atrakcji - Akademia Sportów Zimowych, GOPR, quady i finałowa niespodzianka - zachęca Maciej Leski.

Cały czas można licytować cenne pamiątki sportowe i nie tylko. Licytacje prowadzone są w serwisie aukcje.podhale24.pl.- Kilka unikatowych przedmiotów pokażemy dopiero podczas meczu, więc bądźcie cały czas z nami. Jeśli ktoś nie da rady być z nami można wspomóc Maksia wykupując cegiełkę on-line - dodaje
A owe "cegiełki' - dostępne są tutaj.

Równolegle na sali gimnastycznej przy szkole odbędą się pokazy sztuk walki organizowane przez SKK Yokozuna Nowy Targ oraz NKSW Hoły Team. Podczas pokazów wystąpi Franek Kamiński, który przekazał swój srebrny medal Mistrzostw Świata na licytację dla Maksia.

- Na scenie będzie "muzyka na żywo". Zagrają znane i lubiane, nie tylko na Podhalu, zespoły Anatom i Par Excellence. Całość poprowadzi niezawodny DJŁysy. I kolejna rzecz, którą musicie koniecznie zobaczyć na żywo, to pokaz Speed Wood Carving, czyli rzeźbienia piłą motorową w drewnie. Marcin Lichosyt z Zubrzycy pokaże wam, że piłą łańcuchową robi cuda z drewna. Marcin jest wielokrotnie nagrodzonym mistrzem i stworzona przez niego na Waszych oczach rzeźba będzie licytowana podczas meczu - dodaje Rafał Borowski.

Nie zabraknie ciepłego poczęstunku i napojów rozgrzewających. W tym roku skosztować będzie można również vegetariańskie przysmaki. Będą gofry dla najmłodszych i ognisko.


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl