08.01.2022, 14:42 | czytano: 6023

Wypadek w Tatrach. Ranna kobieta śmigłowcem przetransportowana do szpitala (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Ratownicy TOPR udali się na pomoc turystce, która spadła z Przełęczy Liliowe w kierunku Zielonego Stawu Gąsienicowego. Kobieta doznała poważnych obrażeń
Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego udali się przed południem w rejon Hali Gąsienicowej, gdzie turystka po upadku zjechała kilkaset metrów doznając poważnych obrażeń.
Kobieta spadła najpierw terenem skalnym, a potem śnieżnym ok. 200 m doznając ogólnych potłuczeń, a także obrażeń kręgosłupa i urazów twarzoczaszki. Uległa też częściowo wychłodzeniu że względu na niska temperaturę, która panuje w górach - opisuje wypadek Andrzej Górka, ratownik TOPR.

Dzisiaj, to pierwszy tak poważny wypadek w Tatrach, jednak tylko wczoraj ratownicy udzielili pomocy 11 osobom, z czego aż 6 wymagało transportu śmigłowcem. Ratownicy ostrzegają przed trudnymi warunkami w górach

- Są bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Jest bardzo twardo i często takie spadanie może się skończyć bardzo źle, bo nie ma dużych depozytów śniegu, które potrafią złagodzić takie spadanie - ostrzega Andrzej Górka. - Trzeba być dobrze przygotowanym do wycieczki, mieć sprzęt do uprawiania zaawansowanej turystyki górskiej i wiedzieć jak go używać - dodaje ratownik.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
droga do nikąd.08.01.2022, 21:33
Idą i idą po tą śmierć a poczekali by do lata
grypa08.01.2022, 18:57
@szczepiionkowiec. Na szczęście śmierci nie znależli bo ta jest na kwarantannie(świrus).
panika08.01.2022, 18:29
Na szczęście malarze czy kosmici jak na zdjęciu prawdziwym ratowniką pomagają.
szczepiionkowiec08.01.2022, 15:32
Idą po śmierć. Szlaki na zimę powinny być zamykane jak na Słowacji.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl