09.01.2022, 22:01 | czytano: 4740

Weekendowe kolędowanie (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska
W szczawnickim kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wojciecha zorganizowano kolędowanie ze scholą dziecięcą, kapelą góralską, Związkiem Podhalan i orkiestrą dęta. W trakcie koncertu zbierano datki na pomoc dla Zosi Tokarczyk.
Wielu szczawniczan i gości przybyłych w Pieniny postanowiło w ten wieczór kolędować wspólnie ze szczawnicką Orkiestrą Dętą OSP, scholą parafialną, Związkiem Podhalan i kapelą Zbigniewa Przychodzkiego. W repertuarze znalazły się znane od stuleci tradycyjne kolędy oraz najpiękniejsze góralskie pastorałki. Koncert dostarczył zgromadzonym w świątyni wielu wzruszeń. Wnętrze kościoła wypełniały w pełni zasłużone oklaski miłośników kolęd.
Koncert poprowadził Tomasz Słowik spod Dzwona z Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan, który zachęcał, aby otworzyć swoje serca i wesprzeć finansowo terapię i rehabilitację chorej Zosi Tokarczyk. Wsparcie można kierować na konto Caritasu nr 71 1020 4955 0000 7302 0097 4683 tytułem: „Na rehabilitację Zosi Tokarczyk”.

Ten weekend obfitował w koncerty. Wczoraj w nowotarskim Miejskim Centrum Kultury miał miejsce Koncert Noworoczny z udziałem Eweliny Szybilskiej, Iwony Sochy, Jakuba Milewskiego, Grażyny Brodzińskiej i Wonhyeoka Choi. Solistom towarzyszyła Orkiestra Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy.

Dziś w Jabłonce w ramach "Orawskiego Kolędowania" na scenie zaprezentowała się grupa jasełkowa z BARKI, Koliba z Orawki, Małolipnicanie z Lipnicy Małej, Skalniok z Zubrzycy Górnej, Małolipnicka Rodzina Koplinga z Lipnicy Małej, uczestnicy warsztatów regionalnych w OCK, OwCoKi Mały OwCoK z OCK, a także chór "Coś się święci" z Zubrzycy Górnej.

Wieczorem w Mieście, w Spółdzielczym Domu Kultury - w repertuarze świątecznym wystąpił Chór Srebrne Nuty pod dyrekcją Piotra Burcana, a w Zaskalu, w kościele św. Wojciecha odbył się koncert pod tytułem "Kolędowanie w Sercu Podhala". Wśród wykonawców byli: Małgorzata Babiarz Megitza, Piotr Szewczyk, Katarzyna Waberska, Bartki, Warasy, Schole Bogu Miłe i Gloria Day oraz Mali Zaskalanie.

W najbliższych dniach czeka nas jeszcze m. in. koncert kolęd w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu, z udziałem Miejskiego Chóru Gorce oraz ARTmagedon, a także świąteczne koncerty w Maniowach, Kluszkowcach i Sromowcach Niżnych oraz koncert noworoczny w Rabie Wyżnej.
Warto też pamiętać o trwającym w Zakopanem - Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Wczoraj koncertowała Hanka Wójciak, a dziś Państwowy Zespół Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Kolejny koncert festiwalowy - w sobotę 15 stycznia. W kościele pw. Świętego Krzyża wystąpią uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem.

Zapowiedzi wydarzeń i koncertów w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

jd, s/ zdj. z koncertu w Szczawnicy - Joanna Dziubińska
Może Cię zainteresować
komentarze
miastowy10.01.2022, 08:06
Do zobaczenia za tydzień na SOR.
JA10.01.2022, 07:33
Pięknie, ale dla czego, skoro jest pandemia, orkiestra nie ma maseczek ? ;)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl