09.01.2022, 18:45 | czytano: 4111

Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim (duża galeria)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. 160 dzieci i ponad 70 dorosłych wystartowało na Harendzie w tegorocznym cyklu Pucharu Zakopanego Amatorów. Dzieci wzięły udział w 44. szkolnej lidze sportów zimowych, a dorośli w Pucharze Zakopanego.
Zawody na Harendzie zainaugurowały tegoroczny Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim.
Jako pierwsi na starcie stanęli zawodnicy HANDICAP-u, których czasy na trasie wcale nie były słabsze od dzieci. - Trenujemy już kilka lat, więc te wyniki muszą być - mówiła z uśmiechem Małgorzata Tlałka-Długosz, która czekała na swoją kolej startu w Pucharze Zakopanego. - Mieliśmy wyśmienite warunki, bo startowaliśmy jako pierwsi - dodaje.

Prezeska Fundacji HANDUCAP mówi że to już pomału staje się tradycją, iż zawodnicy z niepełnosprawnością startują na równych warunkach i równie trudnej trasie. - Cieszy nas to, że jesteśmy włączani do sportowej rodziny - zaznacza Tlałka Długosz.

Po zjazdach podopiecznych Fundacji HANDICAP wystartowała młodzież, dla której start w zawodach był zaliczany do 44. Szkolnej ligi Sportów Zimowych. - Najmłodsi startujący mają po pięć lat - mówi Leszek Behounek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakopanem. - Po ilości zapisów sięgającej 160 osób widać, że dzieci są spragnione takiej rywalizacji - dodaje.

Zanim na trasie pojawili się pełnoletni narciarze, tyczki wyznaczające slalom zostały przestawione, aby zapewnić większe bezpieczeństwo startującym narciarzom.
Najszybszy wśród nich okazał się Grzegorz Majcher, który trasę pokonał za pierwszym razem w czasie 26,32 sekundy, a w drugim przejeździe poprawił czas na 25,82 s. - Wystarczyło tylko jeden błąd zrobić i nie było gdzie już tego nadrobić - komentuje Grzegorz Majcher, który już nie może się doczekać kolejnych zawodów na Kasprowym Wierchu. - 12 lutego spotykamy się na świętej górze narciarzy, czyli na Kasprowym Wierchu - zaprasza Kinga Ripper, naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej zakopiańskiego Urzędu Miasta.

ms/ Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl