11.01.2022, 19:45 | czytano: 6053

Sztab kryzysowy przed skokami narciarskimi i feriami w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Przedstawiciele służb ratunkowych i porządkowych spotkali się z wojewodą małopolskim oraz władzami samorządowymi, aby omówić zagrożenia wynikające z wzmożonego ruchu turystycznego podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz ferii zimowych.
Początek ferii zimowych połączony z Pucharem Świata w skokach narciarskich przyciągnie do Zakopanego i okolicznych miejscowości tysiące turystów. W związku z tym władze samorządowe wraz z przedstawicielami województwa małopolskiego przygotowują się do bezpiecznego obsłużenia zwiększonego ruchu turystycznego.
- Zachęcamy do spędzenia okresu ferii i weekendów w Małopolsce. Jesteśmy przygotowani do wzmożonego ruchu zarówno pod względem bezpieczeństwa, ale też zapewniam, że stosowne służby w tym sanepid będą kontrolować wszystkich tych, którzy będą udostępniać turystom swoje miejsca gdzie prowadzą działalność gospodarczą, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie zaznacza Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

Na małopolskich drogach ma pojawić się więcej policjantów, którzy będą pilnowali, aby podróż odbywała się bezpiecznie. - Policjanci będą czuwać, aby ten przyjazd do małopolski odbywał się bezpiecznie. Zarządcy drogi są zobowiązani do tego aby w przypadku opadów sprawnie reagować i udrażniać ruch na głównych drogach do kurortów w Małopolsce – zapowiada Łukasz Kmita.

Wojewoda nie tylko zachęca do wypoczynku, ale także przestrzegania zasad bezpieczeństwa. - Zachęcam, żeby aktywnie spędzać ten wypoczynek na świeżym powietrzu, ale też należy pamiętać o swoim i innych bezpieczeństwie. Wchodząc do restauracji i sklepów pamiętajmy o tym, aby nosić maseczki. Także na świeżym powietrzu, jeżeli będzie tłum jak na Gubałówce, czy Krupówkach zakładajmy maseczki – apeluje Łukasz Kmita.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Henryk13.01.2022, 20:50
matko i córko
Ci wszyscy włodarze są tak bezużyteczni a nawet więcej SZKODLIWI
Rajdowiec12.01.2022, 07:34
Hahahahaaaaaaaa
miejscowy12.01.2022, 07:26
panie Kmita, teraz będą kontrole a podczas sylwestra Kurski kazał panu siedzieć cichutko heheh
Mikron.O11.01.2022, 22:19
Wczasy w górach tylko dla twardzieli !!!
Osiol11.01.2022, 21:08
Po dwóch nie mieli a po trzeciej działce w Wiśle zawodnicy nie nabrali jeszcze kondycji i szczyt formy się przesunol na nie wiadomo..... najazdu turystów kibiców może nie być
Tego typu zjazd urzędników powinien odbyć się telefonicznie taka opcja konferencyjna jest...... i zabezpieczyła ich lepiej i kosztów by nie generowala
Wprawę powinni mieć po poprzednich imprezach i sylwestrach
A organizator dalej o biletach tylko dla,, zwycieskiej drużyny '' mówi czy już mu obojętne..... czy wersja,, Chorzow sylwester''
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl