14.01.2022, 15:54 | czytano: 2672

Terytorialsi ćwiczą na stokach narciarskich (zdjęcia)

zdj. WKU Tarnów
"Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej daje szanse na rozwój zawodowy, możliwość służenia Ojczyźnie, ale może być też przygodą życia . W ostatnich dniach po raz kolejny przekonali się o tym małopolscy terytorialsi, którzy w Czorsztyn-ski Kluszkowce doskonalili swoje umiejętności narciarskie" - czytamy na stronie 11MBOT Wojska Obrony Terytorialnej.
Tym razem goszczą na naszym terenie terytorialsi z Tarnowa. Przeszli oni tu także szkolenie z zakresu ratownictwa górskiego pod okiem ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR.
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Targu przypomina o możliwości spędzenia ferii zimowych na szkoleniu WOT. Projekt „Ferie z WOT” skierowany jest w szczególności do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz nauczycieli i zakłada 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe wyrównawcze. Propozycja kierowana jest także do rodziców, których dzieci w tym czasie spędzają czas wolny poza domem np. na zorganizowanych obozach zimowych."Szkolenie podstawowe rozpocznie się 15 stycznia, a zakończy 30. - uroczystą przysięgą wojskową. Dodatkowo dla chętnych którzy są żołnierzami rezerwy, składali we wcześniejszych latach przysięgę wojskową, a chcieliby dołączyć do 11MBOT zapraszamy na szkolenie wyrównawcze" - zachęca WKU.

Osoby zainteresowane powinny złożyć wniosek kontaktując się z rekruterami WOT poprzez dedykowaną stronę: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ lub udać się osobiście do Wojskowej Komendy Uzupełnień, właściwej swojemu zameldowaniu. Służbę w WOT można następnie odbywać w miejscu zamieszkania (nauki, studiów), nie musi to być miejsce zameldowania.

opr. s/ zdj. WKU Tarnów
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl