18.01.2022, 15:22 | czytano: 16515

Pomimo kwarantanny chodził bez maseczki. Chciał zobaczyć się z lekarzem

Dr Jerzy Toczek. Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Mężczyzna, który miał przebywać na kwarantannie z powodu pozytywnego testu na Covid-19 postanowił wybrać się do lekarza. Bez założonej maseczki spacerował po szpitalu. Gdy wyszło na jaw, że powinien być na kwarantannie uciekł zanim policja przybyła na wezwanie lekarza.
Do skrajnie nieodpowiedzialnej sytuacji doszło w zakopiańskim szpitalu. Mężczyzna, który został skierowany na kwarantannę z powodu potwierdzonego testem zakażenia koronawirusem postanowił wybrać się po poradę do lekarza.
- Akurat miałem dyżur w opiece całodobowej w szpitalu gdy przyszedł do mnie pacjent, który był w dobrej formie. Chciał się dopytać o swój stan zdrowia i w czasie rejestracji w systemie wyświetlił się na czerwono z informacją, że jest w czasie kwarantanny - opisuje sytuację dr Jerzy Toczek.

Mężczyzna chciał zobaczyć się z lekarzem, jednak podczas rejestracji w systemie pokazał się komunikat, że pacjent powinien przebywać w swoim domu na kwarantannie. - Wystarczyło tak naprawdę zadzwonić. On nie gorączkował, nie kasłał, nie miał żadnych objawów duszności, o czym świadczy element oddalania się choroby, a mimo to pokazał się w szpitalu. To świadczy o braku świadomości. Ten pacjent przyszedł bez maseczki defilując przez część szpitala. Możliwe że zakaził po drodze kogoś kogo spotkał - informuje dr Toczek.

O karygodnym zachowaniu mężczyzny poinformowana została zgodnie z procedurami policja. Mężczyzna, który złamał zasady kwarantanny zdał sobie sprawę ze swojego zachowania i odpowiedzialności, która mu może za wybryk grozić, gdy usłyszał o wezwanym patrolu policji.

- Pacjent wydaje mi się, że pobił rekord w biegu na 100 metrów. Bardzo szybko uciekał. Chyba do jego świadomości doszło co zrobił – zaznacza dr Jerzy Toczek.
Mężczyźnie, który złamał zasady kwarantanny przez co zagrażał zdrowiu i życiu innych osób grozić mogą zarzuty z art. 161 Kodeksu Karnego i kara od 3 miesięcy pozbawienia wolności do nawet pięciu lat.

- Uważam, że takich przypadków jak ten jest o wiele więcej. Może tylko nie są zauważane lub zgłaszane. Przez takie zachowanie wracamy do punktu wyjścia. Maseczki, one naprawdę dużo pomagają nie tylko tym, którzy je noszą, ale też tym, którzy się spotykają z osobami, które je noszą. One nas zabezpieczają i warto je nosić. Osoby, które postępują niezgodnie z zasadami infekują inne osoby. Nośmy maseczki - apeluje dr Toczek.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
toczeń19.01.2022, 19:08
Może pan toczek pochwali się ile na kowidzie zarobił, na odmawianiu pacjentom pomocy i na wkuwaniu preparatu o niewiadomym składzie? A może zna pan skład tego preparatu? To tym bardziej prosimy o podzielenie się wiedzą, nam szarakom niedostępną. Czy wyrzuty sumienia można uciszyć mamoną? Czy w ogóle są jakieś wyrzuty sumienia? Czy jest sumienie?
Smok19.01.2022, 15:59
A pan panie Toczek skoro miał z nim kontakt dlaczego nie na kwarantannie?


Czy kwarantanna tylko dla plebsu?????????
Normal19.01.2022, 15:06
Jakby miał grypę, chodził, kichał i kaszlał to też by od niego wszyscy uciekali ale covid cóż to jest ??
Przypominam wszystkim że jeśli jesteś na zwolnieniu lekarskim (a kwarantanna to równoznaczne ze zwolnieniem) to masz się leczyć w domu bo ZUS lub pracodawca ma prawo sprawdzić czy nie symulujesz i ewentualnie zabrać ci chorobowe. A lekarza można wezwać do domu nie zarażać innych !! więc nie piszcie farmazonów
normal19.01.2022, 15:00
Maseczki nie ubierze a pasy w samochodzie musi bo mandat
orawianin19.01.2022, 13:08
Boże chroń nas od takich lekarzy...
pacjentka19.01.2022, 12:03
dajcie nam żyć, dajcie nam się normalnie leczyć, a nie tylko srovid!!!!!!!! Gdzie są prawa człowieka? Ludzie umierają bo właśnie boją się iść do lekarza! Boże pomóż w tej okropnej walce z systemem!
żurawina19.01.2022, 10:45
Ta, pomagają maseczki. Chyba pomagają w zastraszaniu baranków. A lekarze święci tacy pięknie naganiają baranków dla biznesu i celów politycznych, których sami nie rozumieją, bo zapomnieli, że oprócz medycyny są jeszcze inne dziedziny wiedzy, których oni nawet nie liznęli. Socjologia, psychologia, historia - z tych niezwykle otwierających oczy dziedzin wiedzy lekarz zwykle ostro niedomaga i dlatego nie rozumie otaczającej go rzeczywistości, i dlatego jest pięknie łatwo sterowany, niczym marionetka na sznureczkach. Zresztą, oni dość często nawet na swojej pracy się nie bardzo znają, to co tu wymagać dokształcania się na innych polach.
pl1 kropka tv - ujawniamy rozmowy z tajnego forum lekarzy ukrywana prawda o szczepieniach
też chory19.01.2022, 09:41
Ludzie! Lekarz wzywa policję na pacjenta, który przyszedł po poradę lekarską!
Gdzie izba lekarska? Gdzie prokuratura? Gdzie Prawo i Sprawiedliwość?

Przecież to nie lekarz tylko seryjny morderca. Dlatego taki mamy pogrom bo "lekarze" tak leczą.

To jest skandal! Lekarze by chcieli żeby pacjenci po cichu umierali w domu.
Wicher19.01.2022, 09:37
Sianie paniki, zastraszanie to domena nazistowsko komunistyczna ! Dajcie ludziom żyć !!!
normalna19.01.2022, 08:51
I własnie to pokazuje w jakich śmiesznych czasach żyjemy. Brawo dla tego pana. Bezobjawowo i czuje się dobrze więc dlaczego nie miał prawa wyjść? To jest po prostu Bareja scenariusz na komedie oskary ale w sumie kto te oskary bedzie rozdawał jak tam sami zamaseczkowani pewnie przy 40 stopniach :)
Ciemność widzę19.01.2022, 06:51
Ale się doczekałem czasów, chory musi uciekać w te pędy ze szpitala jak się wyda, że jest "chory" Lewactwo wygania nas z kościołów, szpitali za chwilę zrobią z nas kaleki co nic nie będą mogły zrobić same bez czyjegoś pozwolenia.
Element18.01.2022, 23:08
Leczenie raka? NIE, leczenie kardiologiczne? NIE, operacja oczekiwana od dwóch lat? NIE.
grypa? Aj waj to śmiertelne, zamknijmy ludzi w domach!!!

Serio zrobiliście z tego artykuł?
Nie będę mieć nic bede szczęśliwa18.01.2022, 22:07
Czyste szaleństwo chory pacjent przyszedł do szpitala.. Lata chorowaliśmy na różne zakaźne choroby jedne bardziej zjadliwe drugie mniej. W latach 70 ,80 chorowaliśmy na Odry,różyczki, świnki, szkarlatyny,grypy do tej pory ludzie dorośli choruja na koklusz. I jakoś do tej pory nikt nie kazał nikomu szmaty na buzie zakładać?? Jak obserwuje to wszystko chciałabym spytać lekarzy gdzie się podział ich etos lekarski?? Aaa dr Bodnar z Przemyśla prawdziwy symbol dr Judyma jest ciągany po izbach lekarskich. Dramat drodzy Panstwo ale większość zrozumie jak już będzie za późno. Będzie tak jak z pracownikami mleczarni którzy nic nie zauważyli, kapneli się co się dzieje jak było pp zawodach. Polecam na kanale Gadowskiego godziny wywiad z dr Bodnarem
Pino @ Podhalanka18.01.2022, 20:52
@Podhalanka....żal mi Ciebie, ale ludzi można łatwo zastraszyć.. A może chorowałas, boś się zaszczepila tym eksperymentalnym niepewnym płynem, który niestety pozbawił Cię Twojej naturalnej obrony przed tym i innymi wirusami z lekarzem w Twojej rodzinie było to samo.
CELA NR 318.01.2022, 19:41
Do ciupy z nim!
Osiol18.01.2022, 18:36
Spokojnie pewnie pamięć szwankuje was też to czeka po trzeciej czwartej to już pinu do karty.....
Skleroza jest i była i będzie czekajcie na swoją kolej wszak objawy mogą być po latach lub.....
Wow18.01.2022, 17:52
zarzuty z art. 161 Kodeksu Karnego Naprawdę przestańcie straszyć zacznijcie normalnie leczyć. Maseczki pomagają przecież Szumowski mówił co innego.
śmieszne ha ha18.01.2022, 17:40
@Wirusolog
Nie wiem czy wiesz ha ha,że powinieneś ha ha się leczyć ha ha...Jednak coś mi się wydaje ha ha,że tobie ha ha już nic i nikt ha ha nie pomoże ha ha.
podhalanka18.01.2022, 17:23
Ty mądry wirusologu, inaczej byś mówił, gdybyś zachorował! ????... Jak widzę takie wypowiedzi, to miałbym ochotę ,,przyłożyć z liścia,,! Byłam chora i wiem co to znaczy! Jeszcze zmarł mi ktoś bliski - lekarz w rodzinie.... Może takie osoby poszłyby popracować w szpitalu na ochotnika - tacy mądrzy że....
antycovidian18.01.2022, 17:11
Czy "chory" dostał decyzję o kwarantannie na piśmie, czy przez telefon z sanepidu. Nie mając objawów chorobowych, nie ma obowiązku chodzenia w maseczce. prof. Szumowski: " maseczki nie pomagają, nie zabezpieczają przed wirusem, nie zabezpieczają przed zachorowaniem, nie wiem po co ludzie je noszą"
Maseczka tak chroni przed wirusami, jak ogrodzenie z siatki przed komarami.
oli18.01.2022, 16:57
Na spędach lempart nikt nie nosi maseczki a jakoś nikt nie siedzi 5 lat.Zdurnieli wszyscy przez covid?
Dramat18.01.2022, 16:56
Boże czytam niektóre komentarze co te media zrobiły z mózgu ludziom zachowujecie się jakbyśmy nigdy nie chorowali !
Optymista18.01.2022, 16:53
I co judaszu, ulżyło? Pacjent był na kwarantannie. A jaki miał wynik testu?
Policjanci chorzy i pracują, w zakładach pracy chorzy i pracują, w sklepach podobnie a ty słuchasz i patrzysz w ten telewizor i piszesz głupoty.
Ozdrowieniec18.01.2022, 16:29
Ludzie ale z Was wychodzi jad!!!Za niedługo to ktoś kuchnie i Policja w kajdankach go zwinie z ulicy i wyeiezie do domu bądź do szpitala i karę w lepi, że chodzi chory po ulicy..!!!
Wirusolog18.01.2022, 16:25
Panikarze przestańcie siać Paniki, bo się wykończycie...obrazu zarazil.. Przypominam, że wirus ha ha jest też bezobjawowy ha ha, więc każdy może zarażać i być zarażonym. Ale nam przyszło żyć w czasach kłamstwa i obłudy
Ubogi18.01.2022, 15:58
Za świadome narażenie życia i zdrowia wielu osób powinna być solidna kara finansowa.
Pio.18.01.2022, 15:57
Takich ludzi chodzi setki a w szpitalach personel inny? Chodzi chory tylko twierdzi że na zatoki. W sklepach sprzedawczynie kichające ale przecież to tylko zatoki a w kościołach to same zdrowe anioły! To jest nie do opanowania, ludzie mają to gdzieś że zarażą kogoś innego, że ktoś umrze przez niego. Dopiero jak dotyka to rodziny włącza się umysł.
Strachu18.01.2022, 15:44
Dla nauczki i przestrogi wysoka kara finasowa , należy się ,zasłużył
Życie18.01.2022, 15:35
Jeżeli jest na kwarantannie, to jest z kontaktu z kimś pozytywnym, gdyby sam był chory to miał by izolację. Nie zawsze można zdiagnozować pacjenta przez telefon.
NT18.01.2022, 15:28
na bank zaraził mijające osoby-dajcie spokój bo to śmieszne ... Ja chory do pracy chodziłem i nikt nie zachorował prze zemnie ,mimo iż o chorobie dowiedziałem się dopiero jak straciłem smak i węch bo nie miałem innych objawów
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl