21.01.2022, 16:30 | czytano: 6515

Śnieg pada i padać nie przestaje (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Błoto pośniegowe, śnieg i koleiny. Na podtatrzańskich drogach panują bardzo trudne warunki. Od wczoraj na Podhalu niemal nieprzerwanie pada śnieg.
Intensywne opady sprawiły, że drogi w Zakopanem i okolicznych miejscowościach zrobiły się białe. Kierowcy, którzy mają opony wielosezonowe lub nie potrafią jeździć w trudnych warunkach mają sporo problemu nie tylko na podjazdach, ale także z ruszeniem na prostej drodze.
Jeszcze gorzej sytuacja wygląda na parkingach. Tu kierowcy muszą sobie radzić z głębokim śniegiem, bowiem wszystkie pługi i pługopiaskarki skupiły się na odśnieżaniu dróg. Przydrożna parkingi można wypatrzeć tylko dzięki znakom, bowiem zatoki są pokryte kilkunastocentymetrową warstwą śniegu. Podobnie sytuacja wygląda na większości chodników. Piesi muszą brnąć przez nieodśnieżone alejki. Jedyną nadzieją są tu inni piesi, którzy wcześniej wydeptali ścieżkę.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
z tąd21.01.2022, 20:11
Kiedyś w zimie łaziło się w traperach,zimowych butach.Od paru lat łażą młodzi i ,,starsze laski,, co chcą wyglądać jak młode, w trampkach bez skarpetek w mrozy,potarganych portkach.Mamy przeziębienia zwane teraz modnie covid?
alik21.01.2022, 17:19
To, że w zimie śnieg pada i to naszym klimacie to NIC NADZWYCZAJNEGO. Sprawą INNĄ jest, że instytucje i osoby odpowiedzialne za odśnieżanie NIE WYKONUJĄ ustawowych OBOWIĄZKÓW. Gdyby użytkownicy dróg i chodników kierowali sprawy do SĄDU o odszkodowanie to z czasem by się ten problem zmienił.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl