23.01.2022, 11:41 | czytano: 5905

Red Bull Jump & Freeze. Szalone morsowanie w Białce Tatrzańskiej

zdj. mat. prasowy
Za miesiąc, 26 lutego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrane zostaną zawody, które na całym świecie przyciągają śmiałków poszukujących niecodziennych wyzwań.
30 drużyn wykona spektakularny zjazd zaprojektowanymi przez siebie pojazdami, zakończony skokiem do basenu z zimną wodą. Jury, w którego skład wejdą m.in. skialpinista Andrzej Bargiel i pilot akrobatyczny Łukasz Czepiela, wyłoni zwycięzców oceniając walory artystyczne i sportowe każdego z przejazdów. Kreatywni konstruktorzy mogą już zgłaszać swoje maszyny na redbull.pl/jumpandfreeze.
- Wielu osobom już samo wejście zimą do lodowatej wody wydaje się pomysłem szalonym. 30 drużyn entuzjastów mocnych wrażeń i dobrej zabawy na stoku, którzy 26 lutego zameldują się na starcie Red Bull Jump & Freeze, z pewnością udowodni, że nawet morsowaniu można dodać dodatkowych skrzydeł! W zaprojektowanych i własnoręcznie zbudowanych pojazdach wykonają widowiskowy zjazd po 100-metrowym stoku narciarskim, zakończony stylowym skokiem i lądowaniem w basenie wypełnionym zimną wodą - opisują wydarzenie organizatorzy.


Przejazdy ekip składających się z maksymalnie trzech osób oceniane będą przez jury, w skład którego wejdą też osobistości ze świata show biznesu i Tik Toka.

Sędziowie oceniać będą uczestników biorąc pod uwagę dwa elementy:
  • SHOW – czyli walory artystyczne pojazdu, stroje i pokaz, jaki zawodnicy zaprezentują przed startem
  • SKOK – w którym uzyskana punktacja zależeć będzie od stylu i dynamiki zjazdu, lotu, jak również efektownego lądowaniaO wyniku zdecyduje suma zdobytych punktów. Warto się postarać, gdyż na zwycięską drużynę czeka niezwykła przygoda. Kapitan wygranej ekipy będzie miał do wyboru jedną z trzech opcji:
  • Przelot samolotem akrobacyjnym z Łukaszem Czepielą, lub
  • Przejazd driftowy z Kubą Przygońskim, lub
  • Wyprawę skitourową w Tatry z Andrzejem Bargielem
  • Dodatkowo każdy członek triumfującej drużyny otrzyma zegarek Instinct marki GARMIN.


Zgłoszenia przyjmowane są na: redbull.pl/jumpandfreeze.


Harmonogram zgłoszeń:
- do 10.02.2022 - Internetowe zgłoszenia do projektu
- do 14.02.2022 - Ogłoszenie zespołów zakwalifikowanych do finału

Partnerami wydarzenia są Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, GARMIN i Tik Tok


mat. prasowe
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl