23.01.2022, 13:01 | czytano: 7232

Msza za "Podhalankę"

NOWY TARG. W sobotę w kościele pw. św. Katarzyny odprawiona została msza w intencji Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele kadry uczelni - wśród nich wykładowcy zwolnieni dyscyplinarnie przez p.o. rektora Biankę Godlewską-Dzioboń, oraz studentów - m.in. członkowie uczelnianego zespołu „Młode Podhale”.
Przypomnijmy, większość akademickiej społeczności nie zgadza się z decyzją ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka o powierzeniu Godlewskiej-Dzioboń obowiązków rektora. Uważa, że te, do czasu wyborów nowego rektora, winna - zgodnie z prawem - pełnić dr Maria Zięba. Opowiada się również za dotrzymaniem uruchomionego już - przed przejęciem władzy na uczelni przez Godlewską-Dzioboń - kalendarza wyborczego, według którego wybory mają się odbyć 1 lutego.
Jedyną zgłoszoną kandydatką na funkcję rektora jest dr hab. Anna Mlekodaj. Tymczasem Bianka Godlewska-Dzioboń już zapowiedziała, że kalendarz wyborczy zostanie zmieniony.

p/
Może Cię zainteresować
komentarze
Janosik24.01.2022, 10:02
Ludzie dajcie spokój. Studia w Polsce może skończyć praktycznie każdy, kto je rozpocznie i do czasu obrony dyplomu się nie rozmyśli lub nie zginie w wypadku.Czy w ogóle warto dziś studiować, zwłaszcza w takich kiepskiego poziomu uczelniach zawodowych. Nie każdy dyplom przekłada się już bowiem na lepszą pracę i wyższą płacę. Po dobrym technikum zarabia się znacznie lepiej niż po kiepskiej uczelni.
Ja rozumiem UJ, AGH, Politechnika Krakowska, ale PPUZ? Zwracam się tu do "studentów". dajcie z tym spokój, niech się żrą. Im chodzi tylko o kasę, a wam o dyplom. Dyplom się przyda tym, co się załapią w administracji publicznej (bo tam wymagają), a wszędzie indziej potrzebna jest wiedza, a wy po tej szkole jej nie macie. Zróbcie rodzicom dobrze, zróbcie dyplomy, a później jakoś to będzie. A modlitwy odprawiajcie za waszą przyszłość.
Haha23.01.2022, 21:17
Bardzo ważny i potrzebny ruch. Kiedy jakieś egzorcyzmy i sprowadzenie relikwii Boboli na uczelnie?
KAMCZATKA23.01.2022, 19:21
Nie wiem czy smiac sie czy plakac.Ktos tu jest chory...
Pomyleńcy23.01.2022, 19:17
Nie wiem czy modlitwa za Wyższą Szkołę Podstawową coś da.
Śmiech na sali23.01.2022, 18:40
To ze księża się godzą na odprawianie mszy w takim celu jest conajmniej dziwne. Studenci dawać na tace stypendia, a na rachunki wam nie trzeba, dajcie na msze , Bóg was wysłucha i same się zapłacą. Kpina!!! Jak trwoga to do Boga bo gdzie? Pani Zieba pewnie w pierwszym rzędzie stoi, a na codzień ludziom dołki pod nogami kopie? Bogobojni się znaleźli.
Judasz23.01.2022, 15:38
Ludzie to co Wy tu wypisujecie to jakieś brednie. Czas pokaże kto łamał prawo i za to odpowie. Ministerstwo podjęło decyzję na podstawie dokumentów (stworzonych w przedziwnych okolicznościach) przedstawionych przez jedną stronę. Dr hab. RWW, dr BGD, dz PZ, dr MS, mgr PM i reszta świty z UEK ostro działają na portalach komentując artykuły. Chyba grunt pod nogami zaczyna się palić. Ciekawe kto pierwszy ucieknie z tonącego statku?
Luiza23.01.2022, 15:37
Uważam, że każdy ma prawo do swoich przekonań. Co złego jest w tym, że poszli na msze??? Odwołuje wszystkich złośliwych do własnego sumienia. Łatwo się w ludzi rzuca błotem...szczególnie anonimowo i w internecie.
Aaa23.01.2022, 14:51
To wszystko pokazuje, że żyjemy w państwie demokratycznym.
Powinni uderzyć się w piersi i prosić Pana Boga o wybaczenie.
Bóg jest miłosierny pod warunkiem, że intencje są czyste.
Czy te osoby przyznały się, że ponad rok wstecz odwołały księdza rektora tej uczelni.
kolorytqq23.01.2022, 14:44
Cyrk, najpierw wywołali skandal, naruszyli przepisy prawa, a teraz stoją przed Bogiem i modlą się o spokój...a szczególnie ten jeden /.../ który tam stoi...jak można utrzymać kalendarz wyborczy niezgodny ze statutem i przepisami prawa, bez uzgodnienia z p.o. Rektorem...Brawo Pani Bianko, Brawo Minister Czarnek, tak trzymać...przeprowadzać wybory nowego rektora ale zgodnie z prawem...przecież obecny kalendarz wyborczy jest niezgodny z prawem to wszyscy wiedzą bo nie został uzgodniony z rektorem...Pani Bianko, niech Pani pilnuje przepisów prawa jak do tej pory, a ci co uprawiają anarchię zostaną osądzeni w najbliższym czasie przez społeczność PPUZ...Głowa do góry i do przodu...Duża część studentów PPUZ jest z Panią...Bóg przegoni judaszów...
Osiol23.01.2022, 14:05
Przekażcie sobie znak pokoju ciekawie to musiało wyglądać
O zgrozo23.01.2022, 13:58
Ludzie większego skandalu jeszcze nie było. Pani Bianko zabronić wstępu judaszowi, tylko zwolnienie dyscyplinarne judasza uspokoi


sytuację na uczelni.
Proszę pani, to nas coraz bardziej
przekonuje
do słusznych pani działań.
telo23.01.2022, 13:36
I bardzo dobrze. Skoro wierzą w Boga, to postąpili słusznie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl