25.01.2022, 16:00 | czytano: 4999

W Zakopanem ruszyła akcja wywożenia śniegu. W Nowym Targu ciężki sprzęt ma pojawić się najbliższej nocy (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Zakopane po kilku dniach intensywnych opadów tonie w śniegu. Wielkie pryzmy są zbierane i wywożone przez służby miejskie.
Rozpoczęła się coroczna akcja wywożenia wielkich pryzm śniegu, które zalegają na poboczach dróg i chodników. W ruch poszedł ciężki sprzęt. Ładowarki i ciężarowe auto z wielkim wirnikiem ładują śnieg na wywrotkę, która następnie wywozi go na parcelę należącą do urzędu miasta.
Niestety, w wielu miejscach przeszkadzają niewłaściwie zaparkowane samochody. Ciężki sprzęt wręcz musi przeciskać się pomiędzy pojazdami, których stan techniczny i ilość zalegającego śniegu na karoserii świadczą wręcz o porzuceniu.

W Nowym Targu akcja, zgodnie z zapowiedziami, akcja miała ruszyć minionej nocy, ale ostatecznie ciężki sprzęt nie wyjechał na ulice. Prace mają zostać przeprowadzone dzisiejszej nocy. Są koniecznie, bowiem w wielu miejscach zwały śniegu blokują miejsca parkingowe, utrudniają poruszanie się chodnikami i ograniczają kierowcom widoczność.

Oto przykłady:Fot. Szymon Pyzowski
ms/r/ zdj. Marcin Szkodziński

Sprawdź oferty usług odśnieżania, wywozu śniegu i sprzętu do odśnieżania w ogłoszeniach na podhale24.pl
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Bulka27.01.2022, 22:28
W Zakopanem chodniki są w tragicznym stanie. Wstyd. Hotel na hotelu, pensjonaty, chałupa na chałupie a po chodnikach chodzi się jak po plaży w kozakach. Zgarnąć kasę od turystów ale żeby każdy wziął łopatę na chodniki przy swojej posesji to już nie...
Piotrek z Szaflarskiej25.01.2022, 17:45
Zapłacę za parkomat nawet atrapę.Nie będę musiał zamiatać codziennie,odśnieżać chodnika(30 metrów)przy domu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl