28.01.2022, 20:05 | czytano: 2652

Zbliża się termin dorocznego Biegu Podhalańskiego

zdj. organizatora
NOWY TARG. Organizowana od lat cykliczna impreza dla narciarzy biegowych to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także dzień pełen atrakcji dla całych rodzin.
Bieg Podhalański im. Jana Pawła II to wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Polski. Kilkuset biegaczy narciarskich- amatorów i profesjonalistów zmierzy się na trzech dystansach na świetnie przygotowanych trasach, które są bardzo malownicze i prowadzą wokół rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem. Start i meta znajdują się na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy rywalizują na trzech trasach o długości 30km, 15km i 6km.

Przypominamy, że do 2 lutego zgłoszenia należy dokonać przez formularz on-line na stronie www.bieg.nowytarg.pl.

W przeddzień zawodów, czyli 4 lutego można zgłosić swój udział osobiście w biurze zawodów na lotnisku w Nowym Targu od godz. 11:00 do 18:00, a w samym dniu imprezy - 5 lutego od godz. 8:00 do 10:30.

Opłata startowa - zgłoszenie internetowe do dnia 2 lutego: 40 zł - osoby dorosłe i 20 zł - dzieci i młodzież do 18 r. ż. (2004 r.), a zgłoszenie w biurze zawodów w dniach 4-5 lutego: 60 zł - osoby dorosłe i 30 zł - dzieci i młodzież.

Opłaty należy dokonywać przy odbiorze numeru startowego, gotówką w biurze zawodów.
Jeżeli sytuacja epidemiologiczna i aktualne obostrzenia na to pozwolą, to wydarzenie będzie zorganizowane w taki sposób, by stać się atrakcyjne nie tylko dla sportowców i kibiców, ale również dla mieszkańców Nowego Targu i turystów – małych i dużych – w związku z czym przewidziano szereg dodatkowych atrakcji. Zorganizowana zostanie strefa zabaw dla dzieci i rodziców w której będzie można miło spędzić czas między innymi jeżdżąc psim zaprzęgiem, startując na biegówkowym torze przeszkód lub ścigając się na sankach. Wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne. Na miejscu będzie dostępna pyszna strefa gastronomiczna. Dla wszystkich uczestników biegu, po dekoracji zaplanowano losowanie nagród od sponsorów – warto zatem zostać do samego końca.

O nagrodach od sponsorów będziemy jeszcze Państwu przypominać.


opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl