30.01.2022, 09:10 | czytano: 2481

Powiat Tatrzański i PKL jednoczą siły

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Starostwo Powiatowe i Polskie Koleje Linowe chcą utworzyć spółkę, aby zarządzać majątkiem Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury.
Starosta tatrzański Piotr Bąk poinformował, że napotkano na problemy prawne przy powoływaniu spółki prawa handlowego, która ma powstać z połączenia sił starostwa oraz Polskich Kolei Linowych.
- Forma spółki prawa handlowego napotyka na potężne problemy prawne. W związku z tym są przygotowywane inne wariantowe rozwiązania, które umożliwią przeprowadzenie naszego dużego planu w innej formie, niekoniecznie spółki prawa handlowego - mówił na sesji Piotr Bąk.

Spółka ma na celu zarządzanie majątkiem, który jest w posiadaniu Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury. Agencja zarządza nie tylko działaniami promocyjnymi na terenie powiatu, ale także zarządza dwoma obiektami noclegowymi WD Wanta oraz Jasny Pałac, w którym mieści się siedziba agencji.


- Jeżeli chodzi o samą ideę współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi i udziału PKL w zagospodarowaniu majątku, którym dysponuje TARPiK to jest wszystko aktualne - mówił starosta Bąk. Powstanie nowej spółki może oznaczać reorganizację w Starostwie Powiatowym oraz likwidację TARPiK, której funkcję promocji regionu przejmie jeden z wydziałów starostwa.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
obserwator04.02.2022, 11:55
dyrektora obecnego powolaja na to samo satnowisko tylko inaczej bedzie sie inaczej sie nazwie, sztab 30 osob zatrudni sie w innej formie i dalej?????????? pojdzie w słuzebnosc az do zasiedzenia stołków
zokiopion03.02.2022, 12:31
artysta zokopianski moze kiedys miała by to agencja promujaca region i kulture , ale padło choc dobrze żarło , wszystkie imprezywpisuje sie w organizacje a nie robia nic , piniadz idzie , moze ja zle widze ??/
stachu30.01.2022, 16:44
niech rozwala ta agencje banda urzedasow jest na dobrze płatnych stanowiskach pi... stołki i nic nie robią kilka imprez w roku a etaty trzeba utrzymywać cały rok
dobra zmiana30.01.2022, 16:42
Jednym słowem, zrobimy wszystko by wyprowadzić majątek i się na nim uwłaszczyć.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl