31.01.2022, 15:26 | czytano: 7575

Uaktywnili się oszuści

Arch. Podhale24.pl
Mieszkańcy Szczawnicy i Rabki-Zdroju odbierają dziś telefony od oszustów posługujących się metodą "na wnuczka" - informuje nowotarska policja.
W rozmowie oszuści informują, że osoba bliska miała wypadek i należy przekazać pieniądze, aby uniknąć kary. - Jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewien, że dzwoni oszust! Natychmiast się rozłącz i zweryfikuj informację o wypadku dzwoniąc na posiadany numer do osoby bliskiej i poinformuj Policję. Przypominamy i apelujemy! Nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom nieznajomym! Policja również nie prosi o przekazanie pieniędzy! Nie daj się oszukać! Poinformuj również swoich bliskich o sposobie i metodach działania oszustów! - apelują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
mądra po fakcie02.02.2022, 16:58
Potwierdzam, że telefoniczni oszuści są ostatnio bardzo pracowici. Odebrałam telefon od pseudo policjanta- biuro antykorupcyjne - nie może zadzwonić na telefon komórkowy, bo dzwoni z linii zastrzeżonej. Ktoś wziął kredyt na mój dowód - będzie w okolicy, to wyjaśnimy. trzeba było tylko się nie rozłączać a po długim sygnale - wstukać 112 w celu weryfikacji jego legitymacji. Nie nabrałam się, ale... zaraz zadzwoniłam na policję, a tam wyjaśniono, że nic się nie da zrobić, bo "tak faktycznie -nic nie mamy". Mówiłam, że poprzednie połączenie było z tym oszustem - chyba da się jakoś dotrzeć. Niestety NIE. Gdybym się umówiła na spotkanie i zawiadomiła o tym policję - to wtedy zostaliby złapani na gorącym uczynku. Innej możliwości nie ma, więc telefon na policję po fakcie - u mnie skończył się tylko prośbą policjanta, żeby ostrzec innych...
60latek02.02.2022, 10:02
Od jakiegoś już czasu odnoszę wrażenie, że polskie prawo i służby działają na korzyść przestępcom
Wieś01.02.2022, 22:05
Obcinać ręce złodziejom i wyłudzaczom
sumienie01.02.2022, 09:05
Stare panny się nabierają na wnuczka?
piotrek01.02.2022, 03:00
w tej bajce o babci , brak jest czerwonego kapturka i wilka wraz z myśliwym ...
z tąd31.01.2022, 22:46
@Oszuści niestety bezkarni.Ciut współczuję twojemu mężowi,może zazdroszczę....Na pewno śliczna jesteś(ufarbowane masz włosy na jasny kolor?).
Oszuści niestety bezkarni31.01.2022, 17:00
Mieliśmy taką sytuacje w listopadzie. Do babci mojego męża, która mieszka za Krakowem zadzwonił oszust podawał się za wnuka... błagał o pomoc... że był wypadek- mówił, że 6 tysięcy potrzeba bo dobry prokurator pomoże... babcia na szczęście nie dała się oszukać... wezwaliśmy policję, spisali notatke ze zdarzenia. Po miesiącu babcia dostała pismo - wezwanie na komisariat żeby złożyć zeznanie i pouczenie, że w razie nie stawienia się grzywna ???? - dobrze, że byliśmy wtedy u niej z wizytą - mąż zadzwonił na komisariat i przekazał, że w podanym terminie babcia nie miała jak przyjechać bo zwyczajnie nie będzie miał jej kto przywieść i w związku z tym kolejnego dnia przyjechały dwie policjantki i znów zrobiły notatkę ???? na pytanie czy już namierzyli sprawców powiedziały - to nie będzie takie proste.... także no... niestety - tak jak w tytule ????
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl