04.02.2022, 18:30 | czytano: 2969

Już w sobotę - XI Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

zdj. organizatora
NOWY TARG. - Blisko 600 osób zgłosiło swój udział on-line w Biegu Podhalańskim. Można będzie jeszcze się zapisać w biurze zawodów w budynku Aeroklubu - przypomina Arkadiusz Szymczyk z Referatu Sportu nowotarskiego Urzędu Miasta. W piątkowe późne popołudnie na stronie Biegu zarejestrowanych było 588 osób, przy limicie tysiąca.
"Ciężko przewidzieć do kogo trafią worki pieniędzy 5.000zł ufundowane przez ALIOR BANK, dla najszybszego biegacza i biegaczki na dystansie 30km. Jedno jest pewne, to nie będą zwykli ludzie, to będą maszyny z ramionami ze stali!" - komentują żartobliwie organizatorzy.
Na uczestników XI Biegu Podhalańskiego czekać będą piękne pamiątkowe medale.


Zgłoszenia można dokonać w biurze zawodów na lotnisku w Nowym Targu w dniu zawodów, czyli w sobotę 5 lutego między 8:00 a 10:30

Przewidziano także nagrody od Sponsora Generalnego - firmy SALOMON. Puchary oraz nagrody zostaną przyznane za 6 pierwszych miejsc open na każdym dystansie osobno dla kobiet i mężczyzn. Zostaną również wyróżnieni najstarsi i najmłodsi zawodnicy jak również najszybszy nowotarżanin i nowotarżanka na dystansie 30 km i 15km. Po dekoracji odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich startujących. Jeżeli zostajecie do samego końca należy na kuponie wpisać swój numer startowy i wrzucić go do urny na scenie. Kupon znajdziecie w pakiecie startowym.

W komunikacie technicznym przed XI Biegiem Podhalańskim zapisano, iż dziś warunki śniegowe były bardzo dobre, miejscami dobre. "Należy wziąć pod uwagę, że trasa biegu przecina drogi i tam mogą wystąpić gorsze warunki śniegowe. W przypadku odwilży warunki śniegowe mogą ulec pogorszeniu".


Przypomnijmy, że tego dnia na lotnisku przewidziano sporo atrakcji, wśród nich przejażdżki psim zaprzęgiem oraz strefę zabaw dla dzieci. Z tych propozycji będzie można skorzystać po starcie wszystkich zawodników ok 11:40.
O godz.16:00 trasa zawodów zostaje całkowicie zamknięta, zawodnicy po tej godzinie nie będą już klasyfikowani.

Przed biegiem od godz. 8:00 będzie można skorzystać z darmowego smarowania nart przez firmę HOLMENKOL.Stanowiska zostaną usytuowane po lewej stronie mety. Znajdować się tam będą również namioty z dostępem do energii elektrycznej w których będzie można samodzielnie smarować narty.

opr.s/ zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
komentarze
kawaler04.02.2022, 23:36
Jakaś tam watra z barankiem,kiełbaskami,,herbatka,,.Strefa zabaw dla dzieci to pewnie będzie hit,największa atrakcja tego biegu.Gdybym dziewięć miesięcy wcześniej wiedział...
sąsiad i ja04.02.2022, 18:43
Wreszcie śniegu tyle, co jeszcze 40 lat temu każdej zimy było. Na naszych oczach klimat się zmienia, a my dalej prawie nic z tym nie robimy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl