08.02.2022, 10:13 | czytano: 3681

Stadion nie dla lekkoatletów. Zwały śniegu na bieżni

Fot. Rabka Moje Miasto / Facebook
RABKA-ZDRÓJ: Śnieg z murawy stadionu miejskiego został zepchnięty na bieżnię. Piłkarze mogą już grać, ale lekkoatleci nie mogą biegać.
Jesienią oficjalnie otwarto przebudowany stadion w Rabce-Zdroju. Boisko wyłożono sztuczną murawą, a wokół stadionu powstała bieżnia lekkoatletyczna. Biegi w uzdrowisku mają dugą tradycję, a miejscowi lekkoatleci osiągają duże sukcesy nawet na szczeblu krajowym.
Jednak po ostatnich, obfitych opadach śniegu pojawił się problem z odśnieżaniem obiektu. Trzeba było ręcznie odśnieżać boisko po awarii traktorka do odśnieżania. Za łopatę chwycił nawet burmistrz Leszek Świder. Śnieg zgarnięto z murawy. Ale potem pojawił się kolejny problem - zwały zmrożonego śniegu pozostawione na bieżni lekkoatletycznej okalającej stadion utrudniły lekkoatletom korzystanie z nowo wybudowanej bieżni.

- Kto sprawuje nad tym nadzór? Po co zrobiono ten tartan? Tam trenują również szkoły, sekcja lekkiej atletyki, pozostali biegacze, a nie tylko piłkarze - mówiła publicznie Małgorzata Szaruga, rabczańska sportsmenka, wuefistka i trenerka.

Bolesław Bara, dyrektor Centrum Kultury Sportu i Promocji mówi, że wszystko przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Zepsuł się traktorek, który miał służyć m.in. do odśnieżania murawy. Potem dwóch pracowników zachorowało na COVID-19 i nie było ich w pracy. - Robimy co możemy, staramy się ogarnąć temat i żeby treningi się odbywały. To nie jest tak, że preferujemy piłkarzy, którym odśnieżyliśmy murawę, jednak pogodzenie wszystkich dyscyplin jest trudne. Jest zima i nie wszystko da się zrobić - mówi. Dziś lub jutro naprawą traktorka do odśnieżania ma się zająć serwis gwarancyjny, z pomocą którego ma zostać odśnieżony tartan.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wicek10.02.2022, 22:25
Do kogo macie pretensje do piłkarzy i burmistrza którzy odśnieżyli stadion, że nie odśnieżyli wam bieżni? Trzeba było przyjść jak sypało i wiało i im pomóc i dzisiaj byłoby po problemie, a tak żal ale do kogo?
super wybór09.02.2022, 08:14
@Tedi: Co ty dziecko w życiu zrobiłeś dobrego , co w ogóle zrobiłeś dla siebie , dla ludzi? Popatrz co zrobili inni , oczywiście poza pyskowaniem . Kufa ci się od podstawówki nie zamyka . Wróć do szkoły naucz się ortografii , interpunkcji , naucz się kultury dyskusji , a potem zacznij pouczać innych . /.../
Dawid08.02.2022, 21:01
Jak sie chce to się wszystko da. Najlepszy przykład to stadion w Nowym Targu. Obiekt zawsze przygotowany na 100%. Z przyjemnością tam trenowałem i grałem mecze jako piłkarz KS Wierchy Rabka.
Tedi08.02.2022, 20:45
Panie Bara wystarczy odgarnąć. Następny samorząd który da się na pana kuglarstwo nabrać na Pomorzu
zafca sprawy08.02.2022, 16:40
Jak można będąc na stanowisku dyrektora używać słowa OGARNĄĆ?
donatan08.02.2022, 16:05
ale problem łopata do ręki i do roboty może jeszcze trza było podgrzewaną bieżnie zrobić zadaszyć czego byście jeszcze nie chcieli
z korzyścią dla lekkoatletów08.02.2022, 14:01
Doskonała rozgrzewka - łopaty w łapki i do odśnieżania, bo nikt wam tego nie zrobi, nie liczcie na dyrektora , nie liczcie na burmistrz, ani na sympatyków. Byliby głupcami. Dziwne ,że trener tych szybko , czy wolno biegaczy nawet z takim głupim żądaniem ruszył , bo to powinno być traktowane jako element wstępny treningu /każdego/czyli słaba rozgrzewka , a chyba ten trener nie rozpoczyna treningu/każdego/ bez rozgrzewki , bo nie byłby trenerem ?
oli08.02.2022, 13:53
Tyle dni stoi traktorek zepsuty i nie ma komu go naprawić?Rychło wczas się opamiętali,byle jaki zarząd i należy go zmienić!
1946 historia08.02.2022, 13:42
Niech za łopaty się biorą ci co wydzwaniali do PPPN w Nowym Targu, żeby okroic piłkarzom boisko.Bohaterzy potrafili kopać pod kimś dołki,teraz sami w nie wpadają.Nagle lekkoatletom zachciało się biegać w zimie,jakoś wcześniej tego nie było a tu nagle wielkie halo.Narciarze potrafili trenować na stadionie w zimie,podobnie piłkarze a lekkoatletom zawsze krzywda się dzieje.Gdyby żył Ś.p.Pan Wójcik,pokazały wam jak się dba o swoje.Łopaty w ręce i odśnieżać,nie tylko narzekać.
pomyśl zanim coś chlapniesz08.02.2022, 12:46
Jeszcze stadion był budowany , a ja już pisałem o zarzewiu tego konfliktu. Teraz są jego realne przesłanki - piłkarze kopacze rabczańscy , lekkoatleci uprawiający lekkoatletykę srogą zimą ? Kto ten paradoks rozwiąże?myślę ,że zrobi to Pan Dyrektor Bara !Jak nie zrobi to go wysadzą z fotela ?Jak się da . Tam gdzie dwóch by chciało naraz , to robi się poważny ambaras.
piotrek08.02.2022, 11:15
co tam zwały śniegu , najważniejsze że raut się udał ...
aa08.02.2022, 10:57
chcem trenować to se trochę trza odgarnąć , a nie k...a gotowe co to jest następny przykład po MCK Nowy Targ
Obserwator08.02.2022, 10:37
Naprawdę wasze opinie są nie obiektywne .
Jest dużo śniegu. Popatrzcie ile miejsc parkingowych jest mniej na każdym parkingu, posesji przed domem.
Żeby każda strona była zadowolona musi być wywieziony śnieg.
Tego nikt nie porusza tylko każdy szkaluje .
Wywiezienie to po pierwsze koszty plus wjazd ciężkiego sprzętu na obiekt a tego nikt by nie chciał.
Tu musi być porozumienie między wami sportowcami Rabczanskimi .
Stolicę po jednej stronie barykady a walczycie jak zaciekli wrogowie.
Powinniście sobie pomóc i dopingować nawzajem .
Bo zebyvten problem rozwiązać trzeba dużo łopat i ludzi .
rabczanin08.02.2022, 10:22
łopata i do roboty
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl