13.02.2022, 17:40 | czytano: 3850

Miliony dla Rabki-Zdroju

Fot. Piotr Kuczaj
Gmina Rabka-Zdrój uzyskała 4,2 mln zł na "Poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Rabka-Zdrój".
Całe przedsięwzięcie przewidziane jest na kwotę 6 mln zł. Dotacja ta pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z funduszy przeznaczonych dla gmin uzdrowiskowych, o które zabiegało Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych.
Stało się to po tym, jak burmistrz Leszek Świder zgłosił uwagę do rządowego programu "Polski ład", że w programie pominięte zostały gminy uzdrowiskowe. Na jego też wniosek sprawa ta została przekazana do parlamentu, a w wyniku kolejnych starań zostały wydzielone pieniądze wyłącznie dla gmin uzdrowiskowych, zaś finałem jest dotacja na poprawę efektywności energetycznej.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
@p14.02.2022, 10:21
Nie chwali się ten debeściak tylko rzetelnie przedstawia sytuację finansowo - gospodarczą w Rabce. Zawsze podaje jakie są straty i jakie zyski. Poprzednicy, przez tyle lat nigdy nie ujawniali swoich poczynań w każdej dziedzinie. Wszystko było tajne dla społeczeństwa i pracowników. Gdyby nie obecna władza to Rabka by już całkiem padła a tak to chociaż powoli ale się podnosi.
piotrek14.02.2022, 06:53
takie rzeczy to tylko załatwia się na raucie .
p13.02.2022, 19:00
nasz leszek to debeściak , ale chwalić to on się lubi ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl