21.02.2022, 09:40 | czytano: 3247

Jan Gluc: "Narciarstwo biegowe w Zakopanem nie istnieje"

Przewodniczący Jan Gluc. Fot. Marcin Szkodziński
Brak miejskiego klubu sportowego, który mógłby szkolić i brak biegaczy z Zakopanego na sportowych wydarzeniach odbywających się pod Tatrami. - Miasto aspiruje do roli Zimowej Stolicy Polski, a nie ma zawodnika biegającego na nartach - dziwi się Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta.
Jan Gluc, podczas ostatniej sesji Rady Miasta Zakopanego zaryzykował stwierdzenie, że narciarstwo biegowe w Zakopanem nie istnieje. Skłoniła go do tego lista startowa dzieci i młodzieży startujących w zawodach pod skocznią. O dziwo nie znalazł tam zawodnika, przy którego nazwisku byłaby wpisana nazwa miejscowości „Zakopane”. - Jest Kościelisko i to jedyna radosna wiadomość z naszego terenu - stwierdził.
Problem miał rozwiązać miejski klub sportowy, który nie powstał. - W Zakopanem nie wychowaliśmy żadnego biegacza, nie ma szkolenia. Projekt uchwały o powołaniu miejskiego klubu sportowego ma już sporą brodę, bo jest z 2018 roku - mówił.

Klub sportowy miałby szkolić dzieci już od najmłodszych lat. Wszystko po to, aby w przyszłości było więcej zawodników startujących z herbem Zakopanego na piersi. - Burmistrz mi obiecał, że prace nad tą uchwałą uda się sfinalizować, aby dyscypliny zimowe bardzo potrzebne dla wizerunku naszego miasta znalazły się w tym klubie, żeby to szkolenie z młodzieżą ruszyło, żeby była praca z dziećmi już od najmłodszych klas 1,2 i 3. Później mamy szkołę sportową, aby młodzież mogła tą naukę kontynuować – zaznaczył Jan Gluc.

Miejsca, w których dzieci i młodzież mogłyby trenować zostały już przygotowane. Co roku powstając trasy rekreacyjne na górnej Równi Krupowej oraz przy Dolinie Białego. Przygotowywane są także trasy biegowe na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Bardzo dużą liczbą tras dysponuje sąsiadujące z Zakopanem Kościelisko. Tu biegacze do dyspozycji mają aż trzy lokalizacje. Najnowszą i najciekawszą opcją są trasy biegowe przy stadionie biathlonowym w Kirach. Dodatkowo przygotowywane są także trasy biegowe na Chotarzu.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Stella22.02.2022, 14:12
Pan Gluc co roku tak coś wspomina i tyle.
Jeszcze 3 lata temu zapewniał że powstanie trasa od Bialego do Małej Łąki. Tyle z tego. Miasto prócz deweloperki upada z roku na rok! Nic do przodu. Zamykane wyciągi brak ścieżek rowerowych. Masakra w komunikacji. Ale kasę wszędzie!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl